בעקבות המכתב: במשטרה יצרו קשר עם פצועי הפיגוע במצעד הגאווה

גורם בכיר במשטרת ישראל שוחח עם ארבעת פצועי מצעד הגאווה בירושלים בעקבות המכתב ששלחו לממלא מקום המפכ"ל בו תבעו כי ממצאי החקירה בעניין מחדל הפיגוע ייענו במלואם. "הקצין לא התנצל, אך הבטיח שהמשטרה תפרסם את הדוח במלואו", סיפר אחד הפצועים

המשטרה יצרה קשר עם פצועי הפיגוע (פלאש 90 / יונתן סינדל)

קצין בכיר בלשכת ממלא מקום מפכ"ל המשטרה התקשר אמש (ראשון) לארבעת פצועי מצעד הגאווה בירושלים, בעקבות המכתב ששלחו לניצב בנצי סאו שהתפרסם לראשונה בחדשות 2 Online. במהלך השיחה הבטיח הקצין כי כל טענותיהם של הפצועים ייענו על ידי המשטרה, וכי הדוח בעניינם יפורסם במלואו בתקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששלחו לניצב סאו בשבוע שעבר תבעו קורבנותיו של ישי שליסל שקיפות מוועדת החקירה שמונתה לחקור את מחדל הפיגוע במצעד הגאווה. עוד דרשו הפצועים התנצלות משטרתית בפניהם ובפני משפחתה של הנרצחת שירה בנקי ז"ל. "אנו מצפים לחקירה יסודית ומעמיקה שתבחן את מלוא המידע שהיה בידי המשטרה ערב הרצח", כתבו. הוועדה צפויה להגיש בקרוב את מסקנותיה הסופיות.

המכתב ששלחו פצועי הפיגוע

"הקצין לא התנצל על המחדל ואמר לנו שהדוח הועבר אליהם, אך השר לביטחון פנים ביקש השלמות", אמר לחדשות 2 Online ירדן נוי, שנפצע בפיגוע. "הוא הבטיח שלאחר אישור השר תפרסם המשטרה את הדוח במלואו, ולא רק תמצית. זו הפעם הראשונה בה מישהו פונה אלינו מהמשטרה בנושא".

הפצועים הביעו ספק בקשר למסקנות המסתמנות, זאת לאור הנחיית השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שהורה למשטרה לבצע מספר השלמות ותיקונים בנוגע לשאלות שעלו במהלך הצגת ממצאי הדוח. "הדרגות של הקצין שיודח לא חשובות, העיקר שהוא לא יהיה בעמדה של קבלת החלטות מאותו הסוג, הענישה לא מעניינת אותנו, אלא לקיחת האחריות", אמר נוי.

נועם אייל, שחתום על המכתב, קיבל אף הוא שיחת טלפון מקצין המשטרה. "הוא הרגיע אותנו ואמר שהדוח יתפרסם בימים הקרובים", סיפר. "לטענתו, כל התשובות לשאלותינו ייענו במכתב. הוא לא התנצל, אך אני מצפה להתנצלות ממי שאחראי לאירוע ולא מקצין שלא קשור לעניין. אני חושב שיש פה כשל מאוד גדול. יפריע לי אם לא ייקחו אחריות על הכשלים".