עימותים ועצורים בהפגנה באשקלון

ההפגנה למען העציר המינהלי שובת הרעב מוחמד עלאן הפכה אלימה: מאות ערבים ישראלים ופעילי ימין התעמתו בכניסה לאשקלון, לאחר שפונו מרחבת בית החולים ברזילי. 15 נעצרו לאחר שחלקם יידו אבנים לעבר שוטרים

התנגשויות אלימות בהפגנת התמיכה בעציר המנהלי מוחמד עלאן: מאות ערבים ישראלים ופעילי ימין התעמתו הערב (ראשון) בכניסה לאשקלון, לאחר שפונו מרחבת בית החולים ברזילי. המשטרה עצרה 13 מפגינים בשל הפרות סדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחר הצהריים הגיעו כ-200 ערבים ישראלים, מלווים בחברי כנסת ערבים, לכניסה לבית החולים ברזילי כדי להביע תמיכה בעלאן ולהפגין נגד הזנתו בכפייה. מולם התייצבו כמה עשרות תושבי אשקלון ופעילי ימין ובתוך זמן קצר התפתחו עימותים אלימים בין שתי הקבוצות והמשטרה החלה לפזר את המתפרעים. רכבה של עיתונאית פלסטינית נרגם באבנים.

עימותים ומעצרים בהפגנה (חדשות 2)

"כבר משעות הבוקר קיבלנו ידיעות על כוונה של גורמים מכל הארץ להפגין בגין מצבו הבריאותי של עלאן", אמר מפקד מרחב לכיש, ניצב משנה אלי כזרי. "במקביל קיבלנו ידיעות שיהודים רוצים לבוא ולהפגין נגד. התקבלה החלטה שתתאפשר מחאה לגיטימית כל עוד היא תהיה באישור ולא תכלול הסתה או אלימות". לדברי נצ"מ כזרי, לפנות ערב הגיעו לבית החולים פעילי ימין שהחלו לקרוא "מוות לערבים", ובשל כך הוחלט לפזר את המפגינים ולבצע מספר מעצרים.

במקביל עיכבה המשטרה בכניסה לאשקלון ארבעה אוטובוסים שבהם נסעו ערבים ישראלים. "הם סירבו לדבר איתנו, ירדו לכביש והתחילו בתהלוכה עם דגלי פלסטין", תיאר נצ"מ כוזרי. לדבריו, עם ההכרזה על ההפגנה כבלתי חוקית, נתקלו השוטרים באלימות מצד המפגינים, כולל יידוי אבנים. מן העבר השני הגיעו לכניסה לעיר מאות מפגינים יהודים ובמקום התפתחו עימותים אלימים.

רכב של עיתונאית נרגם באבנים (חדשות 2)

המפגינים חסמו את כביש 4 באזור צומת אשקלון. כוחות גדולים מאוד של משטרה שהגיעו לכניסה לעיר חצצו בין שני המחנות. לאחר יותר משעה שצומת אשקלון היה סגור לתנועה, הצליחה המשטרה לפזר את המפגינים ולפתוח שוב את הכניסה לעיר.

במקביל ממשיכים בבית החולים להיאבק על חייו של עלאן ומבהירים כי עדיין נשקפת סכנה לחייו וקיים חשש שמערכות גופו יקרסו כתוצאה מהצום הממושך.ביום שישי האחרון חלה הידרדרות משמעותית במצבו של עלאן והוא איבד את הכרתו. עם זאת, הרופאים הצליחו לייצב אותו באמצעות מתן נוזלים ומינרלים וחיבור למכונת הנשמה. במקביל, בבית החולים מתכננים להעביר את העציר בדיקות נוספות במטרה להעריך את מצבו הרפואי ולקבוע את המשך הטיפול בו.