מסתמן: ניצב אדרי יינזף, קצינים במחוז י-ם יודחו

דוח הבדיקה סביב הנסיבות שהובילו לפיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים נמסר למ"מ המפכ"ל, ובו ככל הנראה המלצות על הגשת נזיפה נגד מפקד המחוז, ניצב צ'יקו אדרי, ועל הדחת 3 קציני משטרה בכירים ממערך המודיעין והאבטחה על כך שלא נקטו בפעולות הנדרשות נגד הדוקר. בהמשך יועברו ההמלצות לידי השר לביטחון הפנים

ועדת הבדיקה שחקרה את הכשלים שהובילו לפיגוע הדקירה הקטלני במצעד הגאווה בירושלים, סיימה הערב (ראשון) את עבודתה ומסרה את מסקנותיה למ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב בנצי סאו. על פי המסתמן, הטילה הוועדה אחריות לאירוע על מפקד מחוז ירושלים ועל מספר קצינים בכירים ממערך המודיעין והאבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדוח ממצאי הבדיקה תמליץ הוועדה ככל הנראה להגיש הערה חמורה או נזיפה נגד מפקד המחוז, ניצב צ'יקו אדרי, וכן להדיח שלושה קציני מחוז בכירים מדרגת סגן ניצב ומעלה, זאת לאחר שלא נקטו בפעולות הנדרשות נגד הדוקר ישי שליסל.

יספוג נזיפה? ניצב אדרי (חדשות 2)

על פי הממצאים היה על הגורמים האחראיים חובה להתייחס למכתבים ולאיומים הפומביים שהשמיע שליסל עם שחרורו - כשלושה שבועות לפני המצעד - ולפיהם בכוונו לשחזר את מעשיו תוך ניסיון לגייס סייענים נוספים למעשה. דוח הוועדה יוגש למ"מ המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, שידון בממצאים העולים ממנו ויעביר בהמשך את המלצותיו לאישורו של השר לבטחון פנים.

בתחילת החודש מינה ניצב סאו את ניצב בדימוס ישראל יצחק לעמוד בראש הוועדה שבחנה את הרקע ואת הנסיבות אשר הביאו לתקיפת המשתתפים בצעדה, את היערכות המשטרה קודם לאירוע ואת טיפולה באירוע. 

בנוסף בחנה הוועדה את תהליך איסוף המודיעין לקראת המצעד ואת ניתוחו, וכן את הממשק מול שב"ס - לרבות העברת מידע בדבר שחרורו הצפוי של הדוקר, ישי שליסל. עוד נבדקו התכנית המבצעית של המשטרה לקראת האירוע והתאמתה לאיומים שהתקבלו מראש, אופן הפריסה ותגובת כוחות המשטרה במהלך האירוע.

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 Online מכתב ששיגרו פצועי הפיגוע לראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן וממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו - שבו הם דורשים שהאחראים למחדל ייקחו אחריות, שהמשטרה תתנצל ושמסקנות הוועדה יפורסמו לציבור.