אלפי ישראלים מתחבקים לזכר הגורו

בסוף השבוע האחרון התקבצו אלפי אנשים - בהם גם רופאים ושופטים - בפסטיבל הגדול בעולם לזכר הגורו ההודי אושו. מה מושך את הישראלים לאיש שהטיף להסתפקות במועט, אך בחנייה שלו נמצאו 90 מכוניות יוקרה? כך נראו ימי החיבוקים והריקודים בגבעת חביבה

בשבוע שעבר, בזמן שרוב המדינה דיברה על פשעי שנאה, בגבעת חביבה בעיקר התחבקו. כבר שנים ארוכות שהם הולכים בדרכו של המורה הרוחני מפונה שבהודו, זה שהלך יחף והחזיק צי של מכוניות יוקרה. זה שאהב סקס לפחות כמו שאהב מדיטציה. כבר לפני 25 שנה הוא מת ועדיין בארץ יש אנשים שהוא איתם בכל יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה התחיל בשנות ה-90 המוקדמות, פתאום התחילו להופיע בארץ אנשים שחזרו מהודו וביקשו שיקראו להם בשמות מוזרים . מאז הם הידלדלו ונשארו רק כמה אלפים בודדים. למפגש השנתי שלהם בפסטיבל "אושו", הגיעו פסיכולוגים, מרצים, תזונאים, רופא ואפילו טייס.

השגריר של אושו בארץ הוא רפיק ידידיה, או בשמו הקודם- תמיר קמחי. שינוי השם הוא חלק מהתהליך שאושו מבקש. לוותר על העבר ולהתחיל מחדש. אושו הוא אחד הגורואים הפופולאריים בתקופה המודרנית. הוא פילוסוף שנולד בצפון הודו והגיע להארה בגיל 21. חמש שנים לפני מותו שינה את שמו לאושו. הדרשות שלו באנגלית, שנגעו כמעט בכל נושא ואישיותו הכריזמטית, פתחו עבורו את המערב.