מחאה אלימה בירושלים נגד הקולנוע בשבת

מאות חרדים תקפו שוטרים וכלי תקשורת במספר מוקדים בירושלים: צלם חדשות 2 נאלץ להתבצר עם שוטרים במבנה סמוך על מנת שלא יותקף. "זה פחד אלוהים, השוטרים לא הצליחו להשתלט". צפו בתיעוד מהמהומות

פתיחת הקולנוע בירושלים בשבת לא עברה בשקט: מהומות קשות פרצו הערב (שישי) בבירה במחאה על פתיחת בית הקולנוע "יס פלאנט" בבירה. מאות חרדים התעמתו עם שוטרים ואף ניסו לתקוף את כלי התקשורת. מהנהלת הקולנוע נמסר כי ההפגנות מרוחקות ממתחם הקולנוע - ואין חשש להגיע לאזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה טרם נמסר על עצורים בהפגנות הסוערות, שהתקיימו במספר מוקדים בעיר והפכה לאלימה בעיר בשכונת רוממה סמוך לבניין רשות השידור. רכב שנקלע למקום חולץ על ידי השוטרים ללא נזק או נפגעים, וכוחות משטרה ומג"ב רבים הוקפצו למקום.

הכבישים שרי ישראל, רש"י ומלכי ישראל נסגרו לתנועת כלי רכב בשל המהומות. סמוך לשעה 21:00 השליכו מספר מפגינים אבנים לעבר כוחות המשטרה ומג"ב, ובעקבות כך נופצו שמשות מבנה המשמש כעמדת אבטחה של בניין רשות השידור. השוטרים תחמו את האזור והדפו את המפגינים, תוך שימוש בכוח סביר. מפגינים רבים עזבו את אזור ההפגנה. והמשטרה בישרה כי האירועים בשליטה.

סיבת המריבה: יס פלנט החדש (חדשות 2)

עמוס מיכאלי, צלם חדשות 2 שהיה באזור, נאלץ להימלט למבנה סמוך עם השוטרים. "הגעתי לצלם באזור, התנפלו כמה מאות בקריאות 'שאבעס' ונמלטתי למתחם רשות השידור, למבנה הטלוויזיה הישראלית", הוא סיפר בריאיון לאולפן שישי מתוך המבנה.

"זו חוויה מאוד מפחידה, לאחר כ-10 דקות הגיעו שוטרי יס"מ שלא הצליחו לפזר את ההמון ונכנסו בעצמם לתוך המתחם ומגינים עליו כשהוא סגור בשערי ברזל. זה פחד אלוהים". גם מחר צפויה להיערך הפגנה דומה בכיכר השבת בירושלים, עם צאת השבת, והמשטרה צפויה להיערך בכוחות מתוגברים.