מערכת ביקורת הכניסה לארץ קרסה: "סיום רע לחופשה"

מערכת ביקורת הגבולות בכניסה לישראל קרסה בנתב"ג ובקרי הגבול נאלצו לעבור לעבודה ידנית. יותר מ-1,300 נוסעים גדשו את אולם הנוסעים הכנסים. רשות שדות התעופה: "עושים מאמץ לשחרר את הלחץ". כך זה נראה

עומס כבד בנתב"ג: מערכת ביקורת הגבולות בכניסה לישראל קרסה וגרמה לעומסים כבדים באולם הנוסעים הנכנסים. בעקבות קריסת המערכת עברו בקרי הגבול לעבודה ידנית בצוותים מתוגברים בניסיון לשחרר את הלחץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

1,300 נוסעים שהגיעו בשמונה טיסות מתעכבים באולם הנוסעים הנכנסים. אחד מהנוסעים בנתב"ג סיפר לחדשות 2 כי "לא מכניסים נוסעים כבר חצי שעה, ואומרים לנו שהסיבה היא תקלת מחשב".

אחר הוסיף: "יש לחץ גדול מאוד של אנשים, חלק מהנוסעים יושבים על הרצפה ומחכים. זה סיום רע מאוד לחופשה". נוסע נוסף בשם אלחנן, שחזר היום לארץ, סיפר כי הבודקים "העבירו אנשים בלי חתימת כניסה לארץ - זה יכול ליצור בעיות בהמשך".

השר שלום בטקס חניכת עמדות הבידוק (פלאש 90)

סמוך לשעה 16:40 התקבל דיווח ברשות שדות התעופה שהתקלה תוקנה. ברשות האוכלוסין הבהירו כי המערכת "עובדת חלקית", והצפי הוא כי תעבוד באופן מלא בהמשך היום ואז העומסים ייפסקו. כל העמדות מאוישות, ועם הקריסה העובדים עברו למערכת ידנית. התקלה לא השפיעה על הנוסעים היוצאים מישראל, ומערכת ביקורת הגבולות באולם הנוסעים היוצאים עובדת כרגיל.

רק לפני שלושה חודשים הושקו במעמד שר הפנים סילבן שלום עמדות שירות חדשות לביקורת גבולות מהירה בנמל התעופה. שלום אמר אז כי 17 העמדות שהוצבו בשדה מאפשרות "מעבר מהיר ופשוט של נוסעים בעלי דרכון ביומטרי". השר הביע תקווה כי הפעלת העמדות "תציב אותנו בשורה אחת עם נותני שירות בינלאומיים", וציין כי חזונו הוא שהנוסעים בנתב"ג יזכו לשירות "איכותי, מקצועי ויעיל".