בכירים במשטרה: "העיכוב בבחירת המפכ"ל גורם נזק"

המירוץ למפכ"לות: קצינים בכירים במשטרה מותחים ביקורת על השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שמשתהה בפרסום המועמד שבחר לתפקיד. "זה גורם נזק של ממש לתפקוד השוטף"

עדיין לא הכריז על זהות המפכ"ל. ארדן (פלאש 90)

המשטרה מתנהלת בלי קברניט - והנזק רב: השר לביטחון פנים גלעד ארדן עדיין לא הכריז על זהותו של מפכ"ל המשטרה הבא, ובארגון מאבדים סבלנות. בכירים במשטרה אומרים כי הם פועלים כבר כמעט חודשיים ללא מפכ"ל וכי הדבר "גורם נזק של ממש לתפקוד השוטף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר ארדן יכריז על החלטתו אולי מחר ואולי אף ביום ראשון, ובינתיים עיקר הביקורת הוא על עצם העיכוב בקבלת ההחלטה. לטענת הקצינים הבכירים, ההשהייה הזו מעכבת גם שורה של מינויים עתידיים שצפויים להתבצע במשטרה, וזה עוד לפני עינוי הדין שעוברים שלושת המועמדים עצמם - בנצי סאו, זוהר דביר ויורם הלוי.

לאחר שיקבל את ההחלטה יצטרך ארדן להביא אותה לאישור ועדת טירקל לבדיקת מינויים בכירים. "לפעמים נדרשת בחינה של לפחות כמה שבועות למינוי כזה", הבהיר אחד הגורמים בוועדה בשיחה עם חדשות 2.

בינתיים, מינויו של ניצב בנצי סאו לממלא מקום המפכ"ל עומד להסתיים בעוד כשבועיים, בסוף חודש אוגוסט. יש לציין כי השר ארדן נכנס לתפקידו מאוחר יחסית, והוא נדרש למספיק זמן על מנת ללמוד את המשטרה ולבחון את כל המועמדים.

ארדן כבר הבהיר כי המפכ"ל הבא ייבחר משורות המשטרה, זאת לאחר שבחן אפשרויות למינוי מחוץ לארגון. בין המועמדים לתפקיד - ניצב בנצי סאו, ניצב יורם הלוי העומד בראש המחוז הדרומי וניצב זוהר דביר המפקד כיום על מחוז הצפון.