"מנסים לפגוע בתורה, אך לא נוותר"

הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, התייחסו לבתי הדין האלטרנטיביים לגיור ותקפו את המתנגדים לרבנות הראשית. "אנשים מוציאים את דיבת הרבנות", אמר הרב יצחק יוסף בכנס רבנים לחיזוק המוסד שבראשו הם עומדים

"לא נוותר על תורת ישראל". הרב לאו, הערב

הרבנים הראשיים לישראל מתייחסים לראשונה לבתי הדין האלטרנטיביים לגיור. בכנס רבנים לחיזוק הרבנות הראשית שנערך הערב (חמישי) תקפו הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף את המתנגדים למוסד שבראשו הם עומדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנשים מתוך נגיעות אישיות, אני לא אפרט, מוציאים את דיבת הרבנות והדיינות", אמר הרב יוסף. אליו הצטרף גם הרב לאו שטען: "הרבנות, הדיינות, רבני ודייני ישראל נמצאים בתקופה האחרונה במתקפה לא קלה, תקשורתית, ארגונית וציבורית".

"מאז מעמד הר סיני ניסו להיאבק בתורה ובמייצגיה", הוסיף לאו. "מאז ומעולם עמדה ההנהגה הרבנית כנגד שינויים שעלולים לפגוע בתורה, בהלכה, בשלמות העם היהודי וגם אנו במשמרת שלנו נעשה כל שניתן כדי להאהיב שם שמים על הבריות מחד, לקדש שם שמים ברבים, להנגיש את היהדות לעם ישראל כולו, לבחון התנהלות ארגונית ולשפרה".

"מאידך לא נוותר על תורת ישראל, על ההלכה המסורה לנו מדור דור", הדגיש לאו. "זאת התורה לא תהא מוחלפת, ולא תהא תורה אחרת. על פיה ננהג בלב רגיש, באכפתיות ובאהבה כלפי כל ברואי עולם".

בנימה מפויסת יותר סיכם הרב לאו את דבריו באמירה כי הוא "תפילה שהמחלוקות יוותרו בבית המדרש באופן מכובד, ולא באופן שהדברים מתנהלים כיום תוך שנאת חינם וחילול השם. נמשיך בעזרת השם לפעול להרבצת תורה, להגברת רוח היהדות בארץ ישראל ולפעול לאהבת חינם, כי אחים אנחנו".

"מוציאים את דיבת הרבנות". הרב יוסף (יח"צ)

"אחריותנו המוסרית היא לדאוג לעולים"

שורה של רבנים מהציונות הדתית הודיעו השבוע על הקמת רשת בתי דין עצמאיים לגיור בשם "גיור כהלכה". לדבריהם, מי שיעמוד בראש הרשת הוא הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים.

הרבנים שעומדים מאחורי היוזמה הדגישו כי בתי הדין החדשים "יעמדו על קיום דרישות ההלכה בגיור באופן מלא, לצד ליווי המתגיירים לאחר הגיור". לדבריהם מדובר במהלך שנועד לתת מענה לאלפי אנשים שמעמדם האישי אינו יכול להיות מוסדר במצב העניינים הקיים.

"קיבוץ הגלויות ובכללו העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר מעמידים בפני מדינת ישראל אתגרים משמעותיים הדורשים התמודדות אחראית ואמיצה של מנהיגי העם", הם הסבירו. "אחריותנו המוסרית היא לדאוג לקליטתם של העולים ולהשתלבותם המלאה, למענם ולמען המשכיותו של העם היהודי".