לפני פיצוץ הגשר: צומת מעריב נחסם‎

39 שנים אחרי שנפתחו – הגשר המיתולוגי בת"א נסגר לתנועה וחפירת תחנת "קרליבך" של הרכבת הקלה מתחילות רשמית, כשברקע מחאת בעלי העסקים. מועד פיצוץ הגשר עדיין נותר בגדר תעלומה. אז מה חסום? כל הפרטים

שלב נוסף בעבודות הרכבת הקלה - ותחילת סופו של הגשר המפורסם: הערב (חמישי) בשעה 20:00 נסגר צומת מעריב - שבו עתידה לקום אחת מתחנות הרכבת המרכזיות - לכל הכיוונים. ומתי הפיצוץ הצפוי?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בשעה 19:00 הוקם אוהל חפ"ק במתחם העבודות וכלי העבודה מוכנסים בהדרגה. מחר ייפתח חדר מצב משולב בעיריית תל אביב שבו ייקחו חלק נציגי הרשויות השונות, המשטרה, משרד התחבורה ונת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים). בימים האחרונים הפגינו בעלי עסקים במחאה על היעדר הפיצוי, אך בית המשפט הורה להמשיך בעבודות.

אלו השינויים בהסדרי התנועה:

• צומת מעריב ייסגר לתנועה לבאים מרחובות קרליבך ולינקולן, ניתן יהיה לבצע פניית פרסה.
• התנועה בין צומת מעריב לרחוב מזא"ה תותר לתחבורה ציבורית בלבד בשני הכיוונים.
• רחוב התעשייה יהפוך לחד סיטרי: הכניסה מרחוב המסגר והיציאה לדרך מנחם בגין.
• רחוב המלאכה יהפוך לחד סיטרי. הכניסה מדרך מנחם בגין והיציאה לרחוב המסגר.
• תתאפשר פנייה שמאלה מרחוב המלאכה לרחוב המסגר. תתאפשר פנייה לרחוב נחמני מדרך מנחם בגין.

כבר אתמול החלו שינויי התנועה באזור, כאשר רחוב החשמונאים הפך לנתיב תחבורה ציבורית בלבד מכיוון מזרח למערב. במקביל נפתח מעבר לכלי רכב ברחוב הארבעה, מדרך מנחם בגין.

בעתיד יוקם מעבר משוקע

בשלב הראשון של ביצוע העבודות, החל מה-20 באוגוסט, ייהרס גשר מעריב בפיצוץ מבוקר ועדין. תאריך הפיצוץ המדויק טרם נקבע: רק לאחר שהחברה הקבלנית תציג בפני המשטרה את ההיערכות הבטיחותית יינתן האות להריסת הגשר, שנקרא גם "גשר הנשרים". כפי שפורסם אתמול, ייתכן שתאריך הפיצוץ יידחה על מנת להימנע מסקרנים.

במשרד התחבורה הסבירו כי תחנת קרליבך תשלב שלוש קומות תת קרקעיות: הראשונה לכרטוס, השנייה להעלאה והורדת נוסעים מקרונות הרכבת הקלה של הקו האדום והשלישית עבור רכבת הקו הירוק העתידי.

צוות החפ"ק שהוקם (עזרי עמרם, חדשות 2)

"נצמצם את הפגיעה בזרימת התנועה"

לאחר שתושלם בניית התחנה, יוקם מעבר משוקע לכלי הרכב מתחת לדרך מנחם בגין - מעבר שיקשר בין רחוב יצחק שדה לרחובות לינקולן וקרליבך.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, אמר כי "בדומה לתחילת העבודות על תחנת אלנבי, אנו נערכים גם הפעם בצורה רצינית ויסודית".

כץ הוסיף כי "למרות המורכבות בבניית תחנת קרליבך, שתשרת בעתיד גם את הנוסעים של הקו הירוק, הנחיתי את חברת נת"ע לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לצמצם את הפגיעה בזרימת התנועה באזור, גם אם יידרשו שינויים נוספים בהסדרי התנועה במהלך התקופה".