פריצה לבית הקצין שנפצע בעזה

חפצים יקרי ערך וכמה אלפי דולרים נגנבו מביתם של רס"ן במילואים אופיר אנידג'אר ושל רעייתו שי, בפעם השנייה בתוך חצי שנה. אנידג'אר, קצין צה"ל שנפצע במהלך צוק איתן, אמר: "זה מאוד מייאש, במיוחד לאור המצב שלי ואני מנסה לא להישבר"

"מנסים להתאושש". אנידג'אר

"זה מייאש, אנחנו מנסים להתמודד": אתמול בערב זה קרה שוב - אלמונים פרצו לביתו של רס"ן במילואים אופיר אנידג'אר (30) מתל אביב בפעם השנייה, תוך פחות מחצי שנה. בין הציוד שנגנב: לפטופ, אייפד ו-3,000 דולרים שחסך עם רעייתו שי לצורך ירח דבש צפוי לתאילנד, לאחר שנישאו באוקטובר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנידג'אר שירת ביחידת הנדסה קרבית שעסקה בגילוי מנהרות במבצע. ב-30 ביולי, על גבול הרצועה, נורה טיל לעבר הכוח שלו, 11 אנשי מילואים נפצעו, והוא ביניהם. הוא פונה לבית החולים סורוקה, ואושפז לאחר מכן באיכילוב. הוא נפגע בראשו ובאוזניו ורק בחודש שעבר סיים לעבור שיקום בתל השומר.

בליל הסדר האחרון, תוך שהוא עובר שיקום, הוא נסע לבית הוריו במעלות וכשחזר יחד עם רעייתו ביום למחרת גילה שביתו נפרץ. בין היתר נגנבו לו מצלמות דיגיטליות, שני מחשבים ניידים, שעונים, טלפונים חכמים ועוד. הוא הגיש תלונה במשטרה, אך לא ניתן היה לעלות על עקבות הגנבים.

לאחר המקרה, ארגון נכי צה"ל רכש לו אייפד, ומעמותה נוספת הוא קיבל מחשב נייד. הוא עצמו לא עובד בשל מצבו, והוא ממתין לוועדות של משרד הביטחון. גם אנידג'אר וגם אשתו, שעובדת במקביל במרכז מסחרי בת"א, הם סטודנטים.

אתמול, להפתעתם, זה קרה להם שוב. "יצאנו לשלוש שעות לבקר חברים בת"א, וכשחזרנו ראיתי שהמנעול העליון נעול, והבנתי שיש מישהו בבית", מספר אנידג'אר בשיחה עם חדשות 2 Online. "ראיתי דרך התריסים שכל הבית הפוך והאורות דולקים לגמרי, והבנו שפרצו לנו שוב לבית, לא האמנו".

פריצה שנייה בתוך חצי שנה

"אנחנו חיים באי ודאות"

צוות זיהוי פלילי של המשטרה הגיע למקום ופתח בחקירה. בין היתר נלקח מהמקום בקבוק יין, שככל הנראה ממנו שתה הפורץ. הדירה צולמה וכך גם עקבות השייכות ככל הנראה לפורץ. "גנבו לנו 3,000 דולר לטיול וגם את הלפטופ והאייפד שהביאו לנו לאחר הפריצה הקודמת", הוסיף אנידג'אר. לדבריו נגנבו גם שעונים, אוזניות יקרות, מצלמת גו-פרו ותכשיטים של אישתו.

רק לפני כשלושה שבועות קצין הנדסה ראשי תא"ל אושרי לוגסי העניק לו את אות מבצע "צוק איתן". "שנינו סטודנטים ומנסים להתאושש", הוא מספר. "זה מאוד מייאש, במיוחד לאור המצב שלי ואני מנסה לא להישבר, זה לא קל". המשטרה חוקרת את האירוע, ובארגון נכי צה"ל אמרו כי יסייעו להם.

רעייתו של אנידג'אר, שי, הוסיפה: "אני הייתי בשוק טוטאלי ולא האמנתי שאנחנו נכנסים לסרט הזה שוב, אנחנו חיים באי ודאות ולא יודעים מה יקרה בבוקר. זה מרגיש כאילו שחרב עליך עולמך. זה מתיש ומתסכל ומתיש. אנחנו לא רגועים מאז, אנחנו מקווים שהפעם יצליחו לתפוס אותם".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv