מפרסם סרטוני ה"נאצים": "זו לא עבירה"

בג"ץ? "אנטישמים, הומנים על חשבון דם יהודי". השלטון בישראל? "נראה כאילו הרייך השלישי מנהל את המדינה". הסרטונים מסיתים? "זה חופש ביטוי". "אשריקו", שהציג את ראשי המדינה ונשיאת העליון במדי נאצים, מדבר עם חדשות 2 Online ולא מתנצל: "אני לא קיצוני"

נתניהו וריבלין "נאצים"

הוא יצר והעלה לרשת את הסרטונים שבהם נראים ראש הממשלה נתניהו, נשיא המדינה ריבלין ונשיאת העליון נאור במדי נאצים. נתניהו עצמו כבר הצהיר אתמול (רביעי) בשיחות סגורות כי ישקול "נקיטת צעדים משפטיים" נגדו, אך "אשריקו", שמתגורר לדבריו בארצות הברית - אומר בשיחה עם חדשות 2 Online כי "אין שום עבירה במה שאני עושה" ולא מתנצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אשריקו" מתכנן גם את הסרטון הבא ומצהיר כי "הוא יהיה על שי ניצן. המטרה שלי היא לגרום לציבור להתעורר ולהבין שהמצב הקיים הוא לא נורמלי ואמשיך לעשות את זה". לדבריו, המחאה שלו היא נגד המשטר בישראל, שאותו הוא מכנה "אנטישמי".

במהלך השיחה הוא אף בוחר להתבטא בלשון חריפה עוד יותר: "נראה כאילו הרייך השלישי מנהל את המדינה. מי שימני נאסר ומי ששמאלני הוא לוחם חופש. כועסים על זה בארץ, אבל צריך להסביר להם שבכל העולם זה נחשב לחופש ביטוי ואין עבירה בעניין. הם פתטיים".

"‏ישראל היא המדינה היהודית היחידה בעולם וצריך לשמור עליה כזאת", הוא אומר. "צריך גם להתחיל לשמור על האזרחים שלנו וליישם עונש מוות למחבלים , מי שמנסה לפגוע ‏ביהודים בארץ ישראל רק בגלל שהם יהודים - אין סיבה שימשיך לחיות. ‏מחבלים רוצחים יהודים ואז מקבלים בית מלון של חמישה כוכבים, משכורת ולימודים אקדמיים. ‏זה לא שפוי".

"אשריקו" לא חוסך שבטו גם מבית המשפט העליון: "‏בג"ץ נאורים והומנים לכולם, רק לא לעם שלהם. הם משחקים אותה נאורים והומנים על חשבון דם יהודי ולכן מבחינתי הם גרועים מהנאצים". למרות הכל, הוא לא מחשיב את דעותיו לקיצוניות: "אני פשוט אדם הגיוני ואפילו שאני לא חי בישראל - כל המשפחה שלי חיה שם ואני מקווה שבקרוב תישאר מדינה שאוכל לחזור אליה. כרגע זה לא ריאלי".

נאור במדי נאצית

הפרקליטות אישרה פתיחת חקירה פלילית

בתחילת החודש אישרה פרקליטות המדינה לפתוח בחקירה פלילית נגד האדם שפרסם סרטונים בפייסבוק נגד ראש הממשלהב נימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין. בסרטונים שפורסמו ביוטיוב נראים הנשיא וראש הממשלה כשהם לבושים מדים בעלי סממנים נאצים ונושאים דברים בגרמנית לכאורה.

בפרקליטות טענו כי הסרטונים מעלים חשד לעבירה של העלבת עובד ציבור. בעקבות זאת, הנחה ראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרה להטיל את ניהול החקירה על יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, והיא תלווה על ידי לשכת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים.

"אני נשיא מלוקק וצבוע עם שנאה עצמית, כשיהודים נרצחים זה לא ממש מעניין אותי. אני נאצי שונא יהודים", נכתב בסרטון שהופץ עם תמונתו של ריבלין. בסרטון בו שולבה תמונתו של נתניהו במדי נאצי נכתב: "אני ראש ממשלה פחדן, לחיץ וסחיט. ברוכים הבאים למחנה ריכוז ישראל, הליכוד היא מפלגה שמאלנית אנטישמית, אנחנו מפחדים פחד מוות מהמוסלמים, פה דם יהודי לא שווה הרבה".

קודם לכן פנו גורמי ביטחון בבית הנשיא למשטרה, בעקבות איומים שקיבל ריבלין והודעות מסיתות נגדו - בהן תמונה שעובדה בפוטושופ בה נראה ריבלין בכאפייה. בין היתר נכתבו על ריבלין ברשתות החברתיות, וגם בעמוד הרשמי שלו, הודעות נאצה, בהן: "בוגד, מסריח, נשיא הערבים, סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון"