עצר בשוליים בשל תקלה ונדרס למוות

נהג מכונית פרטית בן 65 נפגע ממשאית חולפת כשעצר את הרכב בשול הדרך סמוך למחלף יבנה על כביש 4. צוותי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. בוחני תנועה של המשטרה פתחו בחקירה. מדובר בתאונה קטלנית שלישית בנסיבות דומות באותו קטע כביש בארבע השנים האחרונות

תאונה קטלנית נוספת בשולי הכביש: תושב לוד בן 65 נהרג הבוקר (חמישי) מפגיעת משאית סמוך לגשר יבנה בכביש 4 לכיוון דרום. צוותים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו מאמצי החייאה אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הנהג עצר את רכבו בשולי הדרך ויצא ממנו, ככל הנראה כדי לתקן תקלה. אז חלפה במקום משאית שפגעה בו ופצעה אותו אנושות. במשך דקות ארוכות נלחמו החובשים שהוזעקו למקום על חייו, אך ללא הועיל.

קטע הכביש הסמוך לגשר יבנה ידוע כאזור המועד לתאונות דרכים קטלניות: בחודש מאי בשנה שעברה נהרגו במקום בנסיבות דומות מזל סופר בת 42 וסעדיה ניסים בן 60, שעצרו גם הם בשולי הכביש בניסיון לתקן תקלה ברכבה וספגו פגיעה קטלנית מרכב חולף.

שלוש שנים קודם לכן נהרגו באותו המקום בני הזוג חי ושני קריאף מקריית מלאכי, שנפגעו ממשאית חולפת בזמן שניסו לתקן תקר בצמיג מכוניתם. בתאונה הזו נמלט נהג המשאית מהמקום והסגיר את עצמו מאוחר יותר למשטרה.

מנתוני אור ירוק עולה כי מדי שנה נהרגים בממוצע שבעה בני אדם בתאונות אשר מתרחשות בשולי הכביש. ״הכי קל זה תמיד להאשים את הגורם האנושי, אבל שוליים רבים בארץ צרים מדי וכל עצירה היא הימור על החיים", הסביר שמואל אבואב מנכ״ל עמותת אור ירוק. "האחריות היא של המדינה ליצור מפרצי עצירה ושוליים רחבים שלא יסכנו את משתמשי הדרך״.