היום: שיא של כל הזמנים בתנועת נוסעים בנתב"ג

לפחות 78,800 נוסעים צפויים לנוע היום ב-456 טיסות ביום העמוס ביותר בתולדות נמל התעופה הישראלי. ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים להגיע לנמל שלוש שעות לפני הטיסה כדי להימנע מעיכובים

יום השיא בכל הזמנים צפוי להירשם היום בנמל התעופה בן גוריון כשקרוב ל-80 אלף בני אדם ימריאו וינחתו ב-457 טיסות. היום הזה מצטרף לחודש שאמור לשבור שיאים עם תנועה של יותר מ-2 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי נתוני רשות שדות התעופה, בחודש יולי האחרון נרשמה עלייה של 10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, עלייה דומה צפויה להתרחש גם בחודש הנוכחי, כחלק מהתנועה הרבה שנרשמת בחודשי הקיץ העמוסים. מדובר בתקופה הפופולארית ביותר על הישראלים לנפוש בחו"ל ובמקביל להגעת תיירים לישראל.

בנמל התעופה מציינים כי הם נערכו מראש לעלייה הדרמטית במספר הנוסעים, ולכן הוטמעו מראש אמצעים טכנולוגיים חדישים שנועדו להקל על הליך ה"צ'ק-אין" לטיסות. כמו כן הוספו עמדות ביומטריות לביקורת הגבולות כדי להקל על העומס. למרות זאת ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לבצע את ההליך כבר בביתם, ולהדפיס מראש את כרטיס הטיסה כדי להימנע מעיכובים.

78,800 נוסעים במאות טיסות (רויטרס)

בנוסף הם מבקשים מציבור הנוסעים להקדים את הגעתם לשדה התעופה, לפחות שלוש שעות לפני מועד הטיסה. "נערכנו באופן מתוגבר בכדי לקלוט את המוני היוצאים לחופשת הקיץ בנמל תעופה בן גוריון, והערכות העובדים תמשך עד לאחר חגי תשרי עם יציאתם של המוני הנופשים בחגים בחול", הסבירו ברשות שדות התעופה.