רבנים בציונות הדתית: "נכיר רק בגיור של הרבנות הראשית"

כמה מבכירי הציונות הדתית יוצאים היום נגד היוזמה של עמיתיהם להקמת גוף חדש לגיור. "נכיר רק בגיור של הרבנות הראשית", כתבו באיגרת. נשיא בתי הדין החדשים ענה להם: "זה מהלך היסטורי שנועד לאחות קרעים"

הקרב על הגיור נמשך (חדשות 2)

משבר פנים בציונות הדתית - בין החרדלי"ם לליברלים: לאחר שקבוצת רבנים בכירים בציונות הדתית הכריזה אתמול על הקמת בתי דין אלטרנטיביים לגיור, היום הם זוכים להתנגדות למהלך דווקא מהמחנה שלהם. הרב דב ליאור, הרב חיים שטיינר והרב צבי טאו פרסמו היום איגרת שבה הצהירו כי יכירו אך ורק בגיורים המתבצעים על ידי הרבנות הראשית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גיורים פרטיים מהווים פגיעה קשה בממלכתיות, ומערערים את יסודותיה של מדינתנו כמדינה יהודית. מעשים אלו מהווים הפרדת הדת מהמדינה דה-פקטו, והנם עומדים בסתירה לתורתנו הקדושה שהיא המבוע היחיד למשנתנו הציונית-דתית", כתבו הרבנים. הרב טאו נחשב לבכיר הרבנים החרדלי"ם ולראש ישיבת הר מור, שורה של רבנים מישיבה זו הצטרפו אליו בהתנגדותו. הרב ליאור הוא הרב החרד"לי המקובל על חוגי הימין הקיצוני. הם מצטרפים בכך לרב חיים דרוקמן שכבר הביע את התנגדותו למהלך.

"אנו באים בשורות אלו לחזק את הרבנות הראשית לישראל, אשר היא המרכז היחיד במדינה לענייני הגיור ולכל ענייני היהדות הממלכתיים בישראל. גיור קטינים המוני שלא על פי דעת רוב ככל גדולי הדורות האחרונים ובראשם מרן הרב קוק זצ"ל - זהו צעד שאינו מקובל הלכתית על פוסקי ישראל".

עוד הוסיפו הרבנים הבכירים כי "לפיכך אנו מצהירים כי נכיר אך ורק בגיורים אשר עברו תחת ידה ואישורה של הרבנות הראשית והעומדים בראשה. אנו קוראים לכל רבני ישראל מכל המגזרים לעמוד כאחד מאחורי הרבנות הראשית, לאמצה ולחזק את ידיה, לרומם את יהדותה של מדינתנו ולשמור על כללי ההלכה".

הרב נחום רבינוביץ', שאמור לשמש כנשיא בתי הדין החדשים השיב לשלושת הרבנים שהתנגדו למהלך. ״הקמת בתי הדין החדשים היא מהלך היסטורי שנועד לאחות את הקרע שנפער בחברה הישראלית כתוצאה מהזנחת בעיית מעמדם האישי של עולי חבר העמים לשעבר. הזנחת בעיה זו הובילה גם לכך שאלפי אנשים בישראל חיים חיי זוגיות ללא חופה וקידושין", טען הרב רבינוביץ'.

לדבריו, "יש המנסים להציג אותנו כמקלים, אך למען האמת אנחנו מחמירים. אנחנו מחמירים בשלמות העם ובקדושת העם. ראוי לציין כי זוהי הדרך בה הלכו גדולי הרבנים בכל הדורות. חשוב להדגיש כי אי התמודדות עם הבעיה לא תעלים אותה אלא תהווה המשך הרס שלמות וקדושת עם ישראל וכי בתי הדין החדשים פועלים מאה אחוז לפי ההלכה״.