הכסף מבר המצווה - לנכי צה"ל

מאוסטרליה באהבה: בארגון נכי צה"ל התקבלה באחרונה תרומה מרגשת במיוחד מנער מסידני שהחליט למסור את כספי בר המצווה שקיבל - לטובת החיילים שנפגעו. "הם מגנים על ישראל, זה מגיע להם", הסביר הנער את החלטתו

תרומה מרגשת (ארגון נכי צה"ל)

אדם יענקלוביץ', בן 13, מתגורר אמנם באוסטרליה הרחוקה, אבל כששמע בבית ספרו בסידני את סיפורו מעורר ההשראה של סרן רן בן עטיה מחטיבת הנח"ל שנפצע במבצע "צוק איתן", הוא החליט לעשות מעשה: לתרום את הכספים שקיבל במתנה לבר המצווה - לנכי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מאוד התרגשתי מהסיפור של רן, הוא והחברים שלו מגנים על המדינה שאני אוהב כל כך וזה מגיע להם", סיפר בהתרגשות יענקלוביץ' הצעיר ליו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר, בעת ביקורו בישראל.

ומתברר שהוא אינו היחיד שנרתם באופן הזה: בקרן נכי צה"ל, המרכזת את פעילות אגודות הידידים ברחבי העולם, מדווחים כי בשנים האחרונות החליטו בני נוער רבים, בעיקר מקנדה, ארה"ב ואוסטרליה, לעשות מעשה דומה.

"לצעירים האלה, למרות המרחק הרב, יש זיקה עצומה לישראל", סיפרה אורה סידנר, מנהלת פרויקטים בקרן. "כשהם נפגשים פנים מול פנים עם חיילי צה"ל שנפצעו ונותרו נכים, שומעים על האירוע המטלטל שעברו ועל מסע השיקום המורכב, הם מוכנים לעשות הכל כדי לסייע ואפילו רותמים את בני המשפחה שלהם".

יענקלוביץ' הצעיר לא הסתפק רק במסירת מתנות בר המצווה שלו, אלא ביקש גם להתארח בבית הלוחם עם משפחתו ולראות מקרוב את פעילות השיקום שמבצע הארגון.

נרתם למטרה החשובה (ארגון נכי צה"ל)

תורמים גם משחקים וצעצועים

חיים בר, יו"ר הארגון, הודה כי לא יכול היה להסתיר את התרגשות.  "אני פוגש הרבה אנשים טובים, אכפתיים, שמבקשים לתרום ולעשות מעשה טוב, אבל המפגש עם אדם, הברק שלו בעיניים, ההבנה שלו לחשיבות העניין, לא השאירו את העיניים שלי יבשות", הוא אמר. בשנה האחרונה הגבירו אגודות הידידים של ארגון נכי צה"ל בחו"ל את הביקורים שעורכים הפצועים בבתי הספר היהודים בעולם.

"בני הנוער מקשיבים לאורחים מישראל בשקיקה רבה", סיפרה סידנר. "עד עכשיו הם ראו דיווחים בתקשורת, ולפתע זה מוחשי מול עיניהם. הם מבינים מצד אחד שלפני כל פצוע עומד הליך שיקום ארוך ומורכב, ומאידך שהפצועים לא מוותרים, הם רוצים לחזור לשירות הצבאי, הם רוצים להגשים את כל החלומות שלהם שהיו טרם הפציעה".

לדבריה, במקרים רבים מחליטים בני ובנות המצווה לתרום את המתנות. "נתקלנו גם במקרים של תרומות משחקים וצעצועים לפינת המשחקים בבית הלוחם וציוד לחוגי האמנות. כל אירוע כזה, ללא קשר לגובה התרומה, הוא אירוע מאוד מיוחד עבורנו".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני