תינוקת להורים שבתם נרצחה בפיגוע

10 חודשים אחרי פיגוע הדריסה שבו נרצחה חיה-זיסל ז"ל - נולדה תינוקת לבית משפחת בראון. הסב, שמשון הלפרין, אמר לחדשות 2 Online: "ברוך השם, הקדוש ברוך הוא זיכה אותם ואותנו בילדה ובנכדה מתוקה ובריאה"

התמונה האחרונה, חיה-זיסל בראון (באדיבות המשפחה)

10 חודשים חלפו מאז פיגוע הדריסה הקטלני שבו נרצחה חיה-זיסל בראון ז"ל - רק בת שלושה חודשים - עת הייתה בדרכה עם הוריה מביקור בכותל המערבי. היא נדרסה למוות בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת. היום (ראשון) נולדה לבני הזוג תינוקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סבה, שמשון הלפרין, בירך בהתרגשות על האירוע המשמח. "בסביבות 10:00 קיבלנו טלפון מהבת שברוך השם, הקדוש ברוך הוא זיכה אותם ואותנו בילדה ובנכדה מתוקה ובריאה", הוא אמר בשיחה עם חדשות 2 Online.

הלפרין סיפר כי הלידה התרחשה בבית. "היא לא הספיקה ללכת אפילו לבית חולים", אמר. הוא הוסיף כי אותו נהג אמבולנס שפינה את התינוקת שנרצחה בפיגוע לפני כמעט שנה - היה זה שהגיע היום עם אותו אמבולנס לבית המשפחה - ופינה את האם לבית החולים אחרי שסיימה ללדת.

"שתביא נחמה וישועה"

"ברוך השם הכל עבר בשלום", המשיך הלפרין. "הקדוש ברוך הוא גוזר כל מיני גזירות. אנחנו לא יודעים את החשבונות שלו אבל מקבלים את כל מה שהוא עושה. אם ירצה השם, שהילדה תביא נחמה וישועה לנו ולכל עם ישראל".

פיגוע הדריסה הרצחני התרחש בסוף חודש אוקטובר בשנה שעברה. "הם ירדו מהרכבת הקלה ופתאום הרכב הגיע במהירות ופגע בעגלה", סיפר אז הלפרין. "הילדה עפה באוויר ונפלה עם הראש על המדרכה. היה לה דימום קשה מאוד במוח".

בחצות באותו יום הובאה חיה-זיסל ז"ל למנוחות. מאות בני אדם ליוו אותה בדרכה האחרונה. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לה. "בית ישראל כולו עומד עמנו ברגעים אלו, מבכה את השרפה, את הרצח והשנאה שפגעו בנפש תמימה של תינוקת טהורה ואהובה - תינוקת תמימה, שנטבחה בשנאה יוקדת ואפלה. ארץ אל תכסי דמה", אמר ריבלין.