חרדים הגיעו לנחם את משפחת בנקי: "שליסל - עשב שוטה"

קבוצת פעילים חרדים הגיעה לנחם את בני המשפחה שבתם שירה ז"ל נרצחה בפיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים. אביה: "לא כל החרדים הם מקשה אחת ולא ניתן לייחס את הרצח לקבוצה כזו או אחרת"

חרדים ניחמו: "שליסל - עשב שוטה" (ארגון גשר)

"באחריותנו לוודא שידנו לא שפכה את הדם הזה ושעשב שוטה כמו שליסל לא יצוץ חלילה מחר שוב. בסופו של דבר אנחנו חיים פה באותה מדינה ועלינו ללמוד לחיות יחדיו זה לצד זה - אחרת לא נוכל להתקיים כאן". כשבוע וחצי אחרי פיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים שבו נרצחה שירה בנקי ז"ל, בת 16 - הגיעו פעילים חרדים לנחם את המשפחה האבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבוצת הפעילים החרדים, בראשות ארגון "גשר" הפועל לקידום הערבות ההדדית בחברה, הגיעו ביום שישי לניחום אבלים אצל משפחת בנקי בירושלים. "אנחנו חלוקים בדעותינו ולא יכולים להסכים עם דרך החיים הלהטבי"ת, אבל האופן להביע את ההתנגדות שלנו הוא בשיח ולא באלימות", אמרו לבני המשפחה. הוריה של בנקי כינו את הגעתם של הפעילים לביתם כאקט "אמיץ".

"לא כל החרדים הם מקשה אחת ולא ניתן לייחס את הרצח לקבוצה כזו או אחרת", אמר אביה של בנקי. "ביום שבו שני גברים יוכלו ללכת יד ביד ברחובות ירושלים ולא יביטו לעברם באופן מוזר - לא יצטרכו מצעד גאווה. הפרהסיה חייבת להישאר ניטרלית כדי שכל אחד יוכל להיות מה שהוא בלי לחשוש".

באירוע אחר, שהתקיים בבית הקהילה הגאה בתל אביב, נפגשו בשבוע שעבר פעילים חרדים עם פעילים מקהילת הלהט"ב. "אנו מכירים בסבלם של קורבנות האלימות ועושים את ההפרדה בין שאלת ההכרה בקורבן והתודעה של הקורבן - לבין ההזדהות עם סבלו", אמרו הפעילים החרדים. "אין לנו ולא יהיה לנו מנדט לפסוק בשאלות הלכתיות הקשורות לנושא. אלו ייפתרו בשיח הלכתי יסודי ורציני על ידי מי שהוסמך לכך".

הם המשיכו: "אנו מביאים מסר של סובלנות לשונה מאיתנו. סובלנות אינה הכרה. סובלנות היא היכולת ללכת באותו שביל, לחיות באותה מדינה ובאותה העיר תוך שמירת כבודו וזכויות האדם של זולתנו".