כיתוב פוגעני בווייז: "ביה"ס הדו-לשוני יימח שמם"

אחד ממשתמשי אפליקציית הניווט שינה את שם בית הספר שהוצת לפני שנה בירושלים על גבי המפה. בעקבות כך פנו מורים ותלמידים בבקשה להסיר את הכיתוב. "חורשי הרעה עדיין אינם מרפים", אמרו בעמותה המפעילה את בית הספר

כתשעה חודשים לאחר שהוצת, בית הספר הדו לשוני שוב על הכוונת: מי שביקש הבוקר (ראשון) להגיע למוסד הלימודי בירושלים והשתמש באפליקציית הניווט ווייז גילה כי האפליקציה מפנה אותו למיקום שבו נכתב "בית הספר הדו לשוני יימח שמם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההערכה היא שאחד ממשתמשי האפליקציה, בעל הרשאת עריכה, שינה את שם המיקום על המפה. עקב השינוי פנו הורים, מורים ומנהלת בית הספר הדו לשוני להנהלת ווייז בבקשה להסיר את הכיתוב ואכן תוך זמן קצר המשתמש ששינה את שם המפה נחסום משימוש באפליקציה.

עמותת "יד ביד" המפעילה את בית הספר כתבה בעמוד הפייסבוק שלה אחרי המקרה כי "אנחנו רואים שגם אחרי שנגזר דינם של שניים ממציתי בית הספר, חורשי הרעה עדיין אינם מרפים מהמפעל החינוכי הקהילתי המשותף ליהודים ולערבים בירושלים ובכל הארץ. אנו דורשים מווייז להסיר מיד את הכיתוב המביש הזה".

מווייז מסרו כי "הנושא הובא לתשומת ליבנו ותוקן מיד". עוד הוסיפו כי כל משתמש באפליקציה יכול לערוך מפות, על פי דרגת העריכה שלו. משתמש מתחיל מדורג נמוך ויכול לערוך כבישים צדדיים בלבד, אך ככל שהדירוג של המשתמש עולה, כך ניתן לערוך כבישים מרכזיים ומרוחקים יותר. עוד מסרו בחברה כי אין אפשרות לבקר את השינויים הללו לפני שהם נעשים.

הכתובות שרוססו בשנה שעברה (אריק אבולוף כב"ה ירושלים)

בחודש שעבר גזר בית המשפט המחוזי בירושלים עונשי מאסר על האחים שלמה ונחמן טוויטו, פעילי ארגון להב"ה, שהורשעו בהצתת בית הספר בשנה שעברה. השופט צבי סגל קבע כי האח הגדול, שלמה, יישלח לשנתיים מאסר, ואילו אחיו נחמן ירצה שנתיים וחצי בכלא.