מתה התינוקת שנפגעה ממכת חום במהלך טיול

הרופאים בבית החולים זיו בצפת נאבקו על חיי התינוקת בת השנה שאושפזה בתחילת השבוע במצב אנוש לאחר שהתייבשה וסבלה ממכת חום במהלך טיול משפחתי בעמק החולה. היא הגיעה עם חום של 42 מעלות וקריסת מערכות כללית והיום נקבע מותה

ילדה נפגעה מהחום הכבד (רויטרס)

במשך כמה ימים נאבקו הרופאים בבית החולים זיו בצפת על חייה של התינוקת בת השנה שאושפזה בתחילת השבוע במצב אנוש לאחר שנפגעה ממכת חום, אך לפנות בוקר (שבת) נאלצו לקבוע את מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התינוקת פונתה לבית החולים לאחר שהתייבשה במהלך טיול עם משפחתה בעמק החולה בצפון. היא הובאה לבית החולים ללא הכרה במצב אנוש, עם חום גוף גבוה מ-42 מעלות, כשהיא סובלת ממכת חום קשה, התייבשות וקריסת מערכות כוללת. היא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ ילדים כשהיא מורדמת ומונשמת, עם תמיכה בכל מערכות הגוף החיוניות.

ד"ר יורי וינר, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים, סיפר כי התינוקת עברה החייאה ממושכת, קיבלה עירויי נוזלים ותרופות לתמיכה בפעולת הלב ולחץ הדם. אביה אושפז גם הוא - במצב בינוני - כשהוא סובל מהתייבשות וטופל בעירויי נוזלים.

מבדיקת נסיבות המקרה עלה כי המשפחה, מאזור הדרום, יצאה לטיול בשעות אחר הצהריים באזור עמק החולה. לדברי האם, הם הקפידו על מנוחה ושתייה, אך לאחר מספר שעות היא נאלצה להזמין סיוע כאשר הבחינה כי התינוקת אינה מגיבה וגם האב חש ברע והתעלף.

בת שמונה נפגעה בינוני ממכת חום

היום פונתה ילדה בת שמונה מרמת הגולן במצב בינוני לבית החולים זיו עם מכת חום ואושפזה במחלקת ילדים. הילדה הובאה על ידי בני משפחתה ברכב פרטי לתחנת מד"א בקצרין. הם סיפרו לחובשים ולפרמדיקים במקום שהיא שהתה בשמש זמן ממושך ומיד כשהבחינו שהיא לא חשה בטוב החליטו לפנותה.

הפרמדיק רונן קדוש שהגיע למקום סיפר על הטיפול הראשוני שהונק לילדה: "חום גופה היה גבוה, הענקנו לה טיפול רפואי מיידי מציל חיים שכלל נוזלים וקירור ופינינו אותה תוך כדי טיפול לבית החולים זיו כשמצבה בינוני". היא הועברה למיון ילדים, שם השתמשו הרופאים באמצעים שונים לקירור הגוף ונתנו לה עירוי נוזלים. הילדה תישאר לטיפול והשגחה.

רופאי המרכז הרפואי זיו מדגישים כי יש להימנע מטיולים, מאמץ גופני ושהייה ממושכת בחוץ בשרב הכבד, העלולים להביא למקרי התייבשות ומכת חום מסכני חיים. הרופאים קוראים לציבור להקפיד על שתייה מרובה ושימוש באמצעי הגנה נגד השמש ביציאה מן הבית לים או לבריכה".