אזעקות עולות ויורדות נשמעו באזור רמת גן ובני ברק: "חיכינו לבום"

צפירות עולות ויורדות נשמעו אמש באזור רמת גן ובני ברק. תושבים מודאגים דיווחו על בהלה וחשש כי מדובר באזעקות המתריעות מפני טילים, אך ככל הנראה מדובר בתקלה. צה"ל: "לא מדובר באזעקת אמת"

"מדובר בתקלה" (דובר צה"ל)

תושבים מודאגים ברמת גן ובני ברק דיווחו אמש (שישי) על צפירות עולות ויורדות באזור. מבדיקה עולה כי ככל הנראה מדובר בתקלה במערכת של אחת הרשויות המקומיות. בדובר צה"ל הבהירו: "לא מדובר באזעקת אמת, זוהי תקלה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיקוד העורף פרסם הודעה לתושבים, בה נאמר כי "בשעה האחרונה נשמעו מספר אזעקות באזורכם. אנו מדגישים כי זוהי אינה התרעת אמת ובודקים את מקור הבעיה".

מדובר צה"ל נמסר כי "נשמעו מספר אזעקות בבני ברק, רמת גן והסביבה. אנו מדגישים כי לא מדובר בהתרעת אמת. סיבת התקלה נבדקת. צוותים טכניים מטפלים בתקלה".

"יצאנו לחדר המדרגות ופגשנו שם שכנים מבוהלים", סיפר ערן מרמת גן לחדשות 2 Online. "חלק עוד בטראומה מהשנה שעברה. אזעקה רודפת אזעקה. אף אחד לא יודע מה הסיבה. חיכינו לבום ובסוף חזרנו לדירה - רק כדי לשמוע עוד אזעקה".

התושבים טענו כי נשמעו לפחות 10 אזעקות קצרות בתוך חצי שעה. חלקם יצאו מהבתים לבדוק במה מדובר. "בהתחלה חשבנו שזו אזעקת אמת", אמר רוני, תושב רמת גן. "כל כמה דקות יש אזעקה וזה הלחיץ בהתחלה. אנחנו מקווים שזה לא ייגרר ללילה מחשש שלא נישן".

"החזירו אותנו לסיוט של הקיץ האחרון"

"חשבנו בהתחלה שזו הצפירה של שבת מאזור בני ברק כי היא נשמעה עמומה", סיפרה הדר המתגוררת בעיר. "אבל הצפירות נשמעו אחרי שכבר נכנסה שבת אז לא הבנו מה קורה".

"שמענו שנפלו רקטות בדרום ושיש חשש מנקמה של החמאס", סיפר תושב נוסף בשם בני, "זה החזיר אותנו לימים הנוראים של הקיץ שעבר. מקווים שזו רק תקלה ולא איתות מחמאס". עוד סיפר בני כי "כבר שעה הכלבים נובחים, הם גם כן בהלם".