מחאה בוערת: כמאה כבאים החזירו את הדרגות

בארגון הכבאים החליטו, כצעד הצהרתי, להחזיר את דרגותיהם של כמאה כבאים במחאה על מינוי בכירים "מבחוץ" לשירות הכבאות. הדרגות הונחו בארגז בפתח משרדו של הנציב שחר איילון, ואמרו כי אין להם אמון בו. בנציבות טענו בתגובה: "מדובר בפעולה משונה על רקע המו"מ עם העובדים"

קרב נוסף במערכה של ארגון הכבאים נגד נציב הכיבוי: בצעד יוצא דופן הסירו היום (חמישי) יותר מ-100 כבאים את דרגותיהם במחאה על "הצנחת" בכירי צבא ומשטרה למערך כיבוי האש. הדרגות שהסירו הכבאים הונחו בארגז מחוץ למשרדו של נציב הכיבוי שחר איילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטרת הצעד החריג, הסבירו בארגון הכבאים, היא למחות על כך שבכירים מהמשטרה ומהצבא ממונים לתפקידים בעמדות בכירות, למרות שאין להם ניסיון במערך כיבוי האש. גורמים בארגון סיפרו שמדובר במהלך הצהרתי שנועד להביע אי אמון בנציב הכיבוי ולמחות על "זילות המקצוע".

"אנחנו רואים במקצוע שליחות מהמעלה הראשונה, ואנו לא מסוגלים לראות אנשים ללא ניסיון מקבלים דרגות", הוסיפו הגורמים ברמז ברור לאיילון - ששמו הוזכר גם כמועמד לתפקיד המפכ"ל הבא.

מנציבות הכבאות וההצלה נמסר בתגובה: "ארגון הכבאים נקט בפעולה משונה על רקע ניהול מו"מ עם הנציבות על נושאים שונים. אנו מקווים שהמשא ומתן יימשך ויסתיים עד תקופת החגים".