הסערה וההתנצלות. פרופ' אמיר חצרוני: "לא התכוונתי לפגוע במרוקאים"

אחרי המהומה שחולל ברשת ובערוצי הטלוויזיה השונים, הביע איש האקדמיה השנוי במחלוקת צער על התבטאויותיו הקשות. "אם הם נפגעו - אני מתנצל", אמר בריאיון לרדיו "גלי ישראל"

"לא הייתה לי כוונה לפגוע במרוקאים. זו לא הייתה הכוונה. אם הם נפגעו אז אני מאוד מצטער".‬‎  ‫פרופסור אמיר חצרוני מביע צער על הדברים שאמר בתכנית "הבוקר של קשת", במהלך דיון שבו תקף בחריפות והשמיע דברים קשים כלפי האורחת שלצידו, המלהקת אמירה בוזגלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון שישודר הלילה (רביעי) בתכניתו של יוסי בן עטר ברדיו "גלי ישראל" אומר פרופ' חצרוני כי הוא מצטער על הדברים שאמר בפומבי. בהמשך דבריו, רומז פרופ' חצרוני כי הדברים שיוחסו לו במהלך הימים האחרונים בעקבות התבטאויותיו - הוצאו מהקשרם המקורי.

"אני לא יכול לבקש סליחה על כך שאנשים ששמעו אותי ואמר דבר אחד, משום מה מתעקשים לשמוע דבר אחר, אולי בעידודה של ההפקה...".

הסערה החלה כשחצרוני, שהוזמן לתכנית לאחר שפרסם סטטוס בפייסבוק שבו האשים את בני עדות המזרח בתוצאות הבחירות, הטיח בפני בוזגלו: "לא היה קורה כלום אם ההורים שלך היו נשארים להירקב במרוקו".

בעקבות הדברים, התבקש על ידי המראיינים להתנצל או לעזוב את האולפן. חצרוני החליט שלא לחזור בו מדבריו ויצא בסערה במהלך השידור. בסטטוס שהעלה לרשת לאחר התקרית הוא סירב להתנצל ותקף פעם נוספת את חוק השבות שמאפשר ליהודים לעלות לישראל מארצות שאותן הגדיר "כלומניסטן".