בוטלה השביתה שתוכננה בנתב"ג

האיום להשבתה החזיק שעות מעטות: בעקבות התקדמות במשא ומתן עם ההנהלה, ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע כי לא ישבית את הפעילות בסוף השבוע. הטיסות ימשיכו להמריא ולנחות כמתוכנן. למרות הסרת איום השביתה, המשבר בין הצדדים נמשך והצדדים ימשיכו לדון

בוועד העובדים הסירו את האיום (עזרי עמרם, חדשות 2)

נמל התעופה בן גוריון יישאר פתוח בשבת: ועד העובדים, שהודיע היום (חמישי) על השבתת מחאה, נסוג בו מכוונתו לאחר שהושגה התקדמות במשא ומתן עם ההנהלה. המשא ומתן בין הצדדים יימשך ביום ראשון, והטיסות ימריאו וינחתו כמתוכנן במהלך סוף השבוע הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרקע להשבתה שבוטלה היה מצבם של עובדי הקבלן: ועד עובדי רשות שדות התעופה דרש להגביל את קליטתם, ולכן החליט לנקוט בצעדים הארגוניים. בוועד הזכירו כי לפני למעלה מחודש הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה ברשות שדות התעופה על רקע העסקת עובדי קבלן.

"לא ייתכן שכולם מדברים על מיגור תופעת העסקת עובדי קבלן וברשות שדות התעופה מרחיבים את ההעסקה המנצלת הזאת", אמר הבוקר יו"ר ועד העובדים, פנחס עידן. למרות הסרת איום השביתה, סכסוך העבודה לא בוטל והצדדים ימשיכו לדון בנושא.

ההמראות והנחיתות יימשכו (רויטרס)

השביתה במשק נמנעה ברגע האחרון

לפני כשבועיים הגיעו משרד האוצר וההסתדרות להסכמות ומנעו את השביתה שאמורה הייתה לצאת אל הפועל כחלק מהמאבק נגד תופעת עובדי הקבלן. במסיבת עיתונאים שכינסו שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הסכימו השניים כי עובדי הקבלן צריכים להיות מועסקים באופן ישיר, ושתנאיהם ישופרו.

עיקר המחלוקת בין ההסתדרות לאוצר התמקדה בשאלת קליטתם של עובדי הקבלן במגזר הציבורי. בהסתדרות התעקשו כי מספרם של העובדים שייקלטו ישירות במגזר הציבורי יעמוד על 15 אלף ומנגד, באוצר הסכימו ל-4,000 עובדים בלבד.