בשיא העונה: העובדים ישביתו את נתב"ג בסופ"ש

ועד העובדים הודיע כי נמל התעופה יהיה סגור מכניסת השבת ועד צאתה, לאחר שהמו"מ על העסקת עובדי קבלן נלקע למבוי סתום. יו"ר הוועד פנחס עידן: "לא ייתכן שכולם מדברים על מיגור תופעת העסקת עובדי קבלן וברשות שדות התעופה מרחיבים את ההעסקה המנצלת הזאת"

בוועד העובדים מאיימים (רויטרס)

נמל התעופה בן גוריון יהיה סגור מכניסת השבת ועד צאתה - כך הודיע היום (חמישי) ועד העובדים להנהלת רשות שדות התעופה. הוועד החליט לנקוט בצעדים ארגוניים לאחר שהמו"מ בדבר הגבלת קליטת עובדי הקבלן הגיע למבוי סתום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בוועד מזכירים כי לפני למעלה מחודש הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה ברשות שדות התעופה על רקע העסקת עובדי קבלן. לטענת הוועד, שירותי החירום בנמל יפעלו כסדרם.

"לא ייתכן שכולם מדברים על מיגור תופעת העסקת עובדי קבלן וברשות שדות התעופה מרחיבים את ההעסקה המנצלת הזאת", אמר יו"ר ועד העובדים, פנחס עידן.

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "הנהלת הרשות התכנסה כדי לדון בהודעת הוועד על הפסקת הפעילות במהלך סוף השבוע. מדובר בצפי של כ-30 אלף נוסעים בכ-200 טיסות נכנסות ויוצאות מכניסת השבת ועד צאת השבת".

ההמראות והנחיתות יופסקו (רויטרס)

השביתה במשק נמנעה ברגע האחרון

לפני כשבועיים הגיעו משרד האוצר וההסתדרות להסכמות ומנעו את השביתה שאמורה הייתה לצאת אל הפועל כחלק מהמאבק נגד תופעת עובדי הקבלן. במסיבת עיתונאים שכינסו שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הסכימו השניים כי עובדי הקבלן צריכים להיות מועסקים באופן ישיר, ושתנאיהם ישופרו.

עיקר המחלוקת בין ההסתדרות לאוצר התמקדה בשאלת קליטתם של עובדי הקבלן במגזר הציבורי. בהסתדרות התעקשו כי מספרם של העובדים שייקלטו ישירות במגזר הציבורי יעמוד על 15 אלף ומנגד, באוצר הסכימו ל-4,000 עובדים בלבד.