בנצי גופשטיין: "פועלים רק על פי החוק"

בשיחה עם חדשות 2 Online התייחס יושב ראש ארגון להב"ה להקלטה שלו שפורסמה אמש ובה נשמע כשהוא מביע תמיכה בהצתת כנסיות. "זה היה דיון בנושא הלכתי, לא היה שום דבר מעשי", הבהיר. "לא אמרתי לאף אחד לעשות כלום, אנחנו פועלים רק לפי החוק"

יושב ארגון להב"ה בנצי גופשטיין התייחס היום (חמישי) להקלטה שפורסמה אמש בחדשות 2 ובה הוא נשמע מביע תמיכה בהצתת כנסיות. בשיחה עם חדשות 2 Online הדגיש גופשטיין: "תמיד אמרתי שנפעל ואנחנו פועלים רק לפי החוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת פאנל שבו השתתף ביום שלישי בישיבת וולפסון בירושלים הביע גופשטיין תמיכה בשריפת כנסיות כחלק מציווי פוסקים שקראו לבער עבודה זרה. "זה היה פאנל ציבורי שבו דנו בנושאים הלכתיים", הוא מבהיר היום. "לא היה שם שום דבר מעשי, היו הרבה דיונים ובדיחות".

"ההערה שלי הוצאה מהקשרה, אני דיברתי על נושא הלכתי ולא אמרתי לאף אחד לעשות כלום", הוא מסביר. "נהפוך הוא, אמרתי 'אל תעשו כלום, הממשלה צריכה לעשות'. את זה לא השמיעו אתמול, השמיעו רק חלק קטן. זה מה שממשלת ישראל צריכה לעשות, לא אנשים פרטיים וזה מה שאני אומר לכולם, גם לפעילים שלי".

כשנשאל גופשטיין האם הוא מתכוון לכך שעל ממשלת ישראל להצית כנסיות, ענה גופשטיין: "שתפעל לפי ההלכה, זה מה שהיא צריכה לעשות". שלושה ימים לאחר שבשב"כ הוחלט שלא להכריז על ארגון להב"ה כבלתי חוקי, אומר גופשטיין: "רודפים אותי ומצפים לראות אותי במעצר, גם במערכת הביטחון וגם הרצוג וחברי הכנסת הערבים. אני מקווה שזה לא יקרה".

"בעד, מה השאלה בכלל" 

הוויכוח שלשום בין חברי הפאנל בישיבת וולפסון, כפי שתואר ופורסם באתר "כיכר השבת", פרץ במהלך עיסוקם בבחינת מצוות ביעור העבודה הזרה בימינו, לאחר שגופשטיין דחה את עמדתו של רב המרכזים הרפואיים הדסה משה קליין על כך שהציווי אינו תקף כיום, ואמר כי הדבר עומד בסתירה לפסיקת הרמב"ם בסוגיה. 

הצתת כנסיית הלחם והדגים (כבאות צפון)

"האם אתה בעד שריפת כנסיות בארץ ישראל, כן או לא?", שאל כתב עיתון "יתד נאמן" בני רבינוביץ' את גופשטיין. "הרמב"ם... צריך לשרוף. האם אתה נגד הרמב"ם או בעד הרמב"ם", השיב לו גופשטיין. "אל תגיד לי רמב"ם, שאלתי אותך מה אתה אומר", התעקש רבינוביץ' עד שנענה - "בוודאי שכן".

למשמע ההצהרה פנו שאר חברי הפאנל לגופשטיין כדי להבין אם הבינו את דבריו כהלכה. "בנצי, אתה בעד לשרוף או לא?", שאל הרב אבא טורצקי שהנחה את הפאנל. "בוודאי שכן", השיב לו גופשטיין. "זה הרמב"ם. פשוט שכן, מה השאלה בכלל?".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv