ראש ארגון להב"ה הוקלט: "בוודאי שאני בעד לשרוף כנסיות"

סערה פרצה בדיון פאנל שנערך בישיבת וולפסון שבירושלים לאחר שיו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין הצהיר בגלוי על תמיכתו בהצתת כנסיות. לתדהמת יתר משתתפי הפנאל שניסו לעמת אותו עם דבריו, שב גופשטיין על עמדתו כי הצתת כנסיות היא צווי תורה כחלק מביעור עבודה זרה: "מה השאלה? ברור שצריך לשרוף"

יומיים לאחר החלטת השב"כ שלא להכריז על ארגונו כבלתי חוקי, נתפס יו"ר 'להב"ה' בנצי גופשטיין באמירה שעשויה לסבך אותו: במסגרת פאנל שבו השתתף אתמול(שלישי) בישיבת וולפסון בירושלים, הבהיר גופשטיין כי הוא תומך בהצתת כנסיות כחלק מציווי פוסקים שקראו לבער עבודה זרה. גם תגובותיהם המופתעות והנזעמות של שאר המשתתפים לא גרמו לו לחזור בו מדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוויכוח בין חברי הפאנל, כפי שתואר ופורסם באתר "כיכר השבת", פרץ במהלך עיסוקם בבחינת מצוות ביעור העבודה הזרה בימינו, לאחר שגופשטיין דחה את עמדתו של רב המרכזים הרפואיים הדסה משה קליין על כך שהציווי אינו תקף כיום, ואמר כי הדבר עומד בסתירה לפסיקת הרמב"ם בסוגיה.

"האם אתה בעד שריפת כנסיות בארץ ישראל, כן או לא?", שאל כתב עיתון "יתד נאמן" בני רבינוביץ' את גופשטיין. "הרמב"ם... צריך לשרוף. האם אתה נגד הרמב"ם או בעד הרמב"ם", השיב לו גופשטיין. "אל תגיד לי רמב"ם, שאלתי אותך מה אתה אומר", התעקש רבינוביץ' עד שנענה - "בוודאי שכן".

למשמע ההצהרה פנו שאר חברי הפאנל לגופשטיין כדי להבין אם הבינו את דבריו כהלכה. "בנצי, אתה בעד לשרוף או לא?", שאל הרב אבא טורצקי שהנחה את הפאנל. "בוודאי שכן", השיב לו גופשטיין. "זה הרמב"ם. פשוט שכן, מה השאלה בכלל?".

למרות ניסיונותיהם של חברי הפאנל למתן את התבטאויותיו, דחה גופשטיין את אזהרותיהם פעם אחר פעם. "בנצי, ברגע זה צילמו אותך והקליטו אותך. זה מגיע למשטרה אתה נעצר", אמר הרב קליין. "זה הדבר האחרון שמטריד אותי", השיב לו גופשטיין. "אם זו האמת אני מוכן לשבת בכלא 50 שנה בשביל זה".

לא למדו כלום. הצתת כנסיית "הלחם והדגים" (כבאות והצלה צפון)

לאחר חשיפת ההקלטה של דבריו, הסביר גופשטיין כי הוא אינו שורף ואינו מתכוון לשרוף כנסיות, וכי מדובר בהלכה פשוטה משיטת הרמב"ם לביעור עבודה זרה, וכי אין אף רב החולק על כך.

רק לפני יומיים הודיע השב"כ לשר הביטחון יעלון כי אין די ראיות נגד ארגון להב"ה, שבראשו עומד גופשטיין, כדי להכריז על פעילותו בלתי חוקית. עם זאת הדגישו בשב"כ כי ראיות חדשות שייאספו יביאו את הארגון לערוך בחינה חוזרת של ההחלטה.

בנצי גופשטיין מסר בתגובה: "בפאנל סגור של ישיבת וולפסון עלה דיון הלכתי בשיטת הרמב"ם על הנצרות. במהלך הדיון אמרתי שלשיטת הרמב"ם צריך לבער את העבודה זרה. הדגשתי מספר פעמים שאני לא קורא לנקוט בצעדים אופרטיביים אלא שזו שיטת הרמב"ם, וזה מוטל על ממשלה - לא יחידים. אני מבין שיש עליהום על אנשי הימין ומנסים לתפוס אותנו בכל מילה אבל הייתי ממליץ לפתוח קודם בחקירה נגד הדרשנים במסגדים או טיבי וזועבי, אחר כך שיפנו אלי".