רצח התינוק בדומא: המשטרה פונה לציבור

חמישה ימים אחרי הצתת הבית בכפר שליד שכם - נראה שלמשטרה אין קצה חוט. "כל מי שיש בידיו מידע או כל פרט שעשוי לסייע בפיענוח הרצח מוזמן להתקשר למוקד המידע", נמסר

רצח התינוק: המשטרה פונה לציבור

מבוי סתום בחקירה? המשטרה פונה לציבור בבקשה לסייע לה לפענח את רצח התינוק בהצתת הבית בכפר דומא שליד שכם בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל מי שיש בידיו מידע או כל פרט שעשוי לסייע בפיענוח הרצח מוזמן להתקשר למוקד המידע בין השעות 08:00-22:00 בטלפון: 050-8386626", נכתב בהודעה מטעם המשטרה.

מאז סוף השבוע שעבר חוקרים שירות הביטחון הכללי, משטרה וכוחות הכיבוי את האירוע שבו נפגעו 4 בני משפחה נפגעו, אחד מהם - תינוק בן שנה וחצי בשם עלי דוואבשה - נספה. במקום רוססו כתובות נאצה.

על פי החשד, מתנחלים השליכו בקבוקי תבערה לעבר בית בכפר דומא דרומית לשכם, גרמו למותו של התינוק ולפציעת בני משפחתו: ילד בן 4 שמצבו מוגדר קשה סובל מכוויות ב-60% מגופו. שני ההורים נפצעו גם הם קשה, וסובלים מכוויות ב-70% מגופם.

בני המשפחה פונו תחילה על ידי הסהר האדום אך בעקבות מצבם מסוק צבאי פינה את האב לסורוקה ואת האם והילד לתל השומר. מבית החולים שיבא (תל השומר) נמסר כי מצבם של האם והילד בן ה-4 מוגדר אנוש: האם מטופלת בחדר הלם והתינוק בטיפול נמרץ ילדים.הפלסטינים: האחריות על ישראל

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן גינה בחריפות את ההצתה וטען כי "מדובר בעוד פשע מלחמה, פשע נגד האנושות שישראל מבצעת מדי יום נגד הפלסטינים". בהצהרה שמסר אמר כי הרשות הפלסטינית רואה בישראל כאחראית לרצח האכזרי.

בכירי הרשות הפלסטינית בהם סאיב עריקאת, ראש המודיעין מאג'ד פארג' ושר הבריאות ג'וואד עוואד ביקרו ביום שבת את בני המשפחה המאושפזים בבית החולים שיבא בתל השומר. "האחריות לפשע הזה היא על ישראל", אמר עריקאת במהלך הביקור".

אתמול הודיע שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מליכי כי פנה לבית העדין הבינלאומי בהאג, בבקשה לחקור את רצח התינוק. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי המסמך שחובר ברשות הועבר לתובע הציבורי בבית הדין, לאחר פגישה של יותר משעה.