מקים מיזם התרומות - ילד בן 10

בזמן שרוב הילדים מדלגים בימי החופש הגדול מבילוי אחד לאחר, משה לוי בן ה-10 מרמלה החליט להקים מיזם מיוחד לסיוע למשפחות מעוטות יכולת בתרומת ציוד לבית הספר. "זה היה החלום שלי", סיפר. אמו אתי נרתמה לסייע: "הוא תמיד נחשב לילד בוגר מבחינה נפשית"

"האור של דור העתיד"

משה לוי מרמלה, החוגג היום (שלישי) יום הולדת עשר, החליט למרות גילו הצעיר שהוא רוצה להגשים את חלומו. בזמן שחבריו מבלים את ימי החופש הגדול בקייטנה או בבריכה, הוא הקים מיזם שעוזר לילדים נזקקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המיזם שנקרא "האור של דור העתיד" נועד לסייע לילדים ממשפחות מעוטות יכולת. למרות שהחופש הגדול בשיאו, משה וחבריו אוספים ציוד לבית הספר לקראת שנת הלימודים עבור ילדים ממשפחות הנמצאות במצוקה כלכלית.

"שיחקתי קלפים עם חברים, וכל אחד היה צריך לחשוף מהו החלום שלו. הבנתי שהחלום שלי הוא להקים מיזם שיופעל על ידי ילדים עבור ילדים", הסביר משה על היום שבו נולד הפרויקט החשוב. "פתחנו דף בפייסבוק, הכנו פליירים, ואנשים התחילו לתרום".

"הציוד יועבר למשפחות מוכרות בקהילה"

ליוזמה המיוחדת הצטרפה גם אמו אתי, הפעילה במתנ"סים ובבתי ספר, שהפיצה את הבשורה בקרב אנשים רבים שביקשו לתרום. "קיבלנו תיקים עם תכולה מלאה של ציוד לבית הספר", סיפרה. "יש עוד חברים רבים שביקשו רשימת ציוד נדרש בכדי שיוכלו לתרום, והיד עוד נטויה".

אתי ציינה כי הציוד הנדרש יועבר למשפחות הזקוקות לו ברמלה המוכרות בקהילה המקומית, ולאו דווקא על ידי רשויות הרווחה. "המטרה היא להעביר את התרומות לאמהות חד הוריות ולמשפחות מרובות ילדים שאינם מטופלים על ידי הרווחה מסיבות רבות", הסבירה.

כשנשאלה לפשר ההחלטה הבלתי שגרתית של בנה, הסבירה אתי כי גם היא הופתעה מבקשתו ."משה לומד ב'חינוך לפסגות' ותמיד נחשב לילד בוגר מבחינה נפשית, אבל זה הפתיע אותי. לא חשבתי שזה מה שירצה לעשות בזמן שילדים אחרים חולמים ללכת לסופרלנד".

מעוניינים לתרום ציוד לבית הספר? חייגו אל משה 050-6963243 או לאתי 052-6963243. ניתן ליצור קשר גם באמצעות עמוד הפייסבוק "האור של דור העתיד".