בשיא החום: תינוקת התייבשה בטיול - מצבה אנוש

בת שנה פונתה לבית החולים זיו בצפת לאחר שהתייבשה במהלך טיול עם משפחתה בעמק החולה בצפון. היא הגיעה כשהיא מחוסרת הכרה עם חום גוף של מעל ל-42 מעלות וקריסת מערכות כוללת. אביה אושפז גם הוא במצב בינוני

ארכיון (חדשות 2)

תינוקת כבת שנה הובהלה אמש (שני) למרכז הרפואי זיו בצפת כשהיא במצב אנוש ואביה במצב בינוני, כתוצאה מהתייבשות ומכת חום במהלך טיול בצפון. כעת נלחמים הרופאים בבית החולים על חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התינוקת הובאה לבית החולים ללא הכרה במצב אנוש, עם חום גוף גבוה מ-42 מעלות, כאשר היא סובלת ממכת חום קשה, התייבשות וקריסת מערכות כוללת. היא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ ילדים כשהיא מורדמת ומונשמת, עם תמיכה בכל מערכות הגוף החיוניות.

ד"ר יורי וינר, מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים, סיפר כי התינוקת עברה החייאה ממושכת, קיבלה עירויי נוזלים ותרופות לתמיכה בפעולת הלב ולחץ הדם. האב אושפז במצב בינוני כאשר הוא סובל מהתייבשות ומטופל בעירויי נוזלים.

מבדיקת נסיבות המקרה עולה כי המשפחה, מאזור הדרום, יצאה אתמול לטיול בשעות אחר הצהריים באזור עמק החולה. לדברי האם, הם הקפידו על מנוחה ושתייה, אך לאחר מספר שעות היא נאלצה להזמין סיוע כאשר הבחינה כי התינוקת אינה מגיבה וגם האב חש ברע והתעלף.

בעקבות המקרה, קוראים בבית החולים למשפחות ולצעירים להימנע מטיולים במהלך ימי השרב השוררים בארץ. "טיולים בשטח במזג האוויר השרבי אותו אנו חווים בימים האחרונים הינם מסוכנים, גם אם מקפידים על שתיה מרובה ואמצעי הגנה מהשמש. אנו ממליצים להימנע מיציאה לשטח בשרב כבד, דבר העלול להסתיים בהתייבשויות ומכות חום קשות, בעיקר בקרב ילדים ותינוקות, כמו במקרה זה" אמר ד"ר וינר.