משפחתו של אייל באום שנהרג בהתרסקות: "הוא חיכה להגיע לליל הסדר, למה אלוהים לא שמר עליו?"

קרובי משפחתו של הישראלי שנהרג בהתרסקות מטוס הנוסעים אמש, סיפרו היום ששוחחו עם אייל רק שלשום: "היה לו קשה להיות רחוק מהארץ. למה אלוהים לא שמר עליו?". עוד טענו שבמשרד החוץ לא מעדכנים אותם. המשרד בתגובה: "נמצאים בקשר הדוק עם המשפחה"

יממה אחרי ההתרסקות הקטלנית באלפים הצרפתיים, בני משפחתו של אייל באום, האזרח הישראלי שהיה על הטיסה ונהרג, מתקשים לעכל את האסון הנורא: "דיברנו עם אייל רק לפני יומיים על כך שהוא כבר מחכה להגיע לליל הסדר", סיפרה אחותו ליטל, "קבענו וחיכינו לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אייל היה איש שאהב את המשפחה שלו. הוא היה מלאך. איפה היה אלוהים אתמול, למה לא שמר אותו?", אמרה בעצב לכלי התקשורת. "היה לו קשה המרחק מהמשפחה והחברים, אבל הוא אהב את העבודה שלו".

החיפושים אחר שרידי המטוס נמשכים (רויטרס)


אביו, רוברט באום, סיפר שהוא ביקש מבנו שלא יעלה על הטיסה: "ידעתי שהוא עולה על טיסה וביקשתי ממנו שיטוס בטיסה האחרת, שישכור מכונית. לא שהייתה לי תחושה שמשהו יקרה. היינו כל הזמן בקשר בוואטסאפ המשפחתי ודיברנו איתו בסקייפ לעתים קרובות".

"ביקשנו מאייל לא לעלות על הטיסה" (רויטרס)


בני המשפחה הכואבים טענו כי במשרד החוץ לא מעדכנים אותם אודות ההתפתחויות מזירת החיפושים בצרפת: "נמאס לנו לשמוע ולהיות ניזונים מכלי התקשורת לגבי מה שקורה עם היקר לנו. אנחנו מבקשים ממשרד החוץ שנציג רשמי יעדכן אותנו מה קורה עם בן משפחתנו".

"אשתו כבר בקשר עם החברה שבה עבד כאיש המחשבים", הוסיף אביו של אייל. "היא הוטסה על ידי החברה בדרכה לספרד. עכשיו הם מחכים לסידורים שתגיע הביתה".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה לטענות: "משרד החוץ מחויב לקשר הדוק עם משפחות של קורבנות אסונות ואנחנו כמובן נעמוד בקשר עם המשפחה ונסייע ככל שנוכל לסייע. מנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל אילנה רביד נמצאת בקשר הדוק עם משפחת באום, שוחחה איתם אתמול עד לשעות הלילה והחל משעות הבוקר על מנת לתת להם עדכונים שוטפים".