מבחן הדרכים של חדשות 2: איך השפיעו העבודות בת"א על משך הנסיעה?

מכונית ואוטובוס יוצאים ביום ראשון בבוקר מרחוב ארלוזורוב ברמת גן למסוף כרמלית בתל אביב. כמה זמן לקח להם להגיע ביום ראשון שעבר בבוקר, והאם דרכם התארכה הבוקר, אחרי שהחלו העבודות. מצאו את ההבדלים

עם תחילת העבודות על הרכבת הקלה באזור גוש דן, יצאנו לבדוק מה יהיה הנזק ללוח הזמנים של כולנו, וכמה זמן, אם בכלל, נאבד בדרך לעבודה, ללימודים ולבילויים. כך נראתה נסיעה שגרתית באוטובוס ובמכונית, בימים שלפני תחילת העבודות וביומן הראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון שעבר בסביבות השעה 8:30 בבוקר, שעת העומס, יצא שליח חדשות 2 על קו 61 מרחוב ארלוזורוב פינת החשמונאים ברמת גן. את הדרך עד לתחנת מסוף כרמלית בתל אביב הוא עשה בחצי שעה בדיוק. במכונית, בדרך שבחרה אפליקציית "ווייז" כמהירה ביותר, זה לקח 19 דקות.

הדרך חזרה בקו 23, כלומר ממסוף כרמלית ועד שדרות ההשכלה בתל אביב, בסביבות השעה 10:00 בבוקר, נמשכה 24 דקות. במכונית הדרך חזרה נמשכה 14 דקות.

ומה קרה הבוקר? הדרך בקו 61 לכיוון מסוף כרמלית נמשכה 32 דקות, הבדל של שתי דקות בלבד. במכונית הדרך נמשכה בדיוק אותו דבר כמו בשבוע שעבר, 19 דקות.

בדרך ממסוף כרמלית לשדרות ההשכלה באוטובוס נרשם הבדל של שש דקות בלבד - והיא נמשכה חצי שעה. במכונית הדרך חזרה נמשכה 21 דקות, הבדל של שבע דקות בלבד.

אז מהבדיקה שלנו לא עלו הבדלים מהותיים. האם ההכנות הוכיחו את עצמן ותושבי גוש דן בכל זאת לא יסבלו יותר מדי, או שאולי הבלאגן האמיתי עוד לפנינו?

בהכנת הידיעה השתתפו יונתן סננס, גל בולקא, עזרי עמרם, מיקי הלדי ונטע יערי