אחרי השריפה הגדולה באבן ספיר: "הכל הלך"

תושבי המושב שליד ירושלים חזרו היום לבתים ולמבנים שניזוקו. בני זוג שביתם ניזוק באופן הקשה ביותר הגיעו להריסות המפויחות ושחזרו את האירוע. "ברחנו לכיוון היער וחשבנו שיהיה בסדר, אבל חמש דקות אחר כך כל הצריפים שלנו נשרפו", סיפרו

התחושה הבוקר (שני) במושב אבן ספיר, שבו התרחשה אתמול השריפה הגדולה, הייתה קשה מאוד. המשקים על המדרון הפונה לכיוון בית החולים הדסה שרופים, ומעלים עדיין עשן. התושבים שחזרו למבנים מפוייחים ולא האמינו למראה עיניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כמה דירות שהושכרו לסטודנטים, עשרה לולים, כמה מפעלים ובית אחד עלו באש. בבית התגוררו ברברה ויוחנן בוטרברג, נוצרים שעלו לארץ ובנו את ביתם בשולי היישוב. "הכל הלך, הבית שלי נשרף לגמרי", סיפרה בוטרברג.

"אתמול בבוקר עבדתי עם הדבורים ואז הרחתי שריפה", שיחזרה בוטרברג. "רצתי הביתה, לקחתי את כלי הנגינה, את המחשב והדרכון וברחתי לכיוון היער. חשבתי שיהיה בסדר. אבל חמש דקות אחר כך כל הצריפים שלנו נשרפו".

כשהגיעו בני הזוג הבוקר, ראו את ההרס הרב בפנים. "כל הבית, כל החיים, הכל שרוף, איבדנו הכל", אמרה בייאוש. "קניתי מברשת שיניים ונעליים. זה מה שיש לי". בני הזוג סיפרו כי אין להם זכויות או ביטוח. "אין לי מושג מה אני אעשה", היא אומרת ומשפילה מבט.

הדברים היחידים שנותרו בבית המפויח הם כמה רהיטים שרופים, מכונת כביסה, שאריות תנור חימום וקורות שרופות. אלה הם הרמזים היחידים לכך שעד לפני יומיים התנהלו כאן חיים.

בני הזוג רוטרברג (חדשות 2)

גם הצרכנייה של אפרים לוי נפגעה מהלהבות. כשחזר הבוקר לחנות גילה כי האש אמנם לא הצליחה להגיע ממש לתוך המבנה, אך החום הרב גרם להרס של מוצרים רבים. "זה גיהינום וזו הפעם החמישית ברציפות", אמר לוי בעודו מנקה את המוצרים ואת הפיח שהצטבר על המקררים. "לאף אחד לא אכפת ברשויות. חברת חשמל, קק"ל - כולם אשמים, כל אלו לא עושים דבר כדי למנוע מהאש להגיע ליישוב".

"לאסור הדלקת אש" (חדשות 2)

חיה, שמתגוררת בבית בכניסה ליישוב, זוכרת את כל השריפות בשנים האחרונות. היא נרגעה הבוקר כששמעה שאף משק לא נשרף, אך היא בהחלט מלאת טענות. "המסטולים האלה באים לכאן למעיינות מדליקים אש וגורמים לשריפות", טענה. "אנחנו אוהבים את היערות האלה כאן, זו הסיבה שבאנו. צריך לאסור הדלקת אש כאן".