חניון ריק ושאטל בלי נוסעים

אחרי ההפחדות וההכנות, החניון המיוחד שנפתח בתל ברוך עבור הנהגים נמצא הבוקר שומם, ונהג השאטל נסע ריק. "עם ישראל לא יוותר בקלות על האוטו שלו", הסביר

בסביבות השעה שמונה וחצי הבוקר (שני), שעה שבה הייתם מצפים שהחניונים החדשים שנפתחו בתל אביב לרגל עבודות הרכבת הקלה יהיו עמוסים במכוניות ובנהגים שמנסים להגיע למרכז העיר, מצאנו חניון כמעט נטוש. בצפון העיר, בחניון תל ברוך, מצאנו 10 מכוניות חונות בלבד. אין תור בכניסה ונהג השאטל רק מחכה לנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברציפי החניון חיכו נציגים של משרד התחבורה עם הסברים לנוסעים בדיוק לאן לעלות, איך זה עובד ואפילו הציעו סוכריות. רוב הסוכריות נותרו בידיים של הנציגים.

עלינו על השאטל. הנסיעה הייתה רגועה ובעיקר שקטה. רק אנחנו והנהג.

הנהג ממתין לנוסעים (ניצן כרמלי)

בכל זאת עלינו על קו מספר 1, אחד משני הקווים שיוצאים מהחניון לכיוון מרכז העיר בניסיון לחסוך את הפקקים הצפויים מהנהגים. "אתמול הסעתי 8-10 אנשים בלבד במשך כל היום, ולהערכתי המצב הזה הולך להישאר גם בחודשים הקרובים, גם בחניונים הנוספים במודיעין ובפתח תקווה", סיפר הנהג. "עם ישראל לא יוותר בקלות על האוטו שלו. מה שאולי מתאים באירופה או בארצות הברית לא מתאים פה בארץ. לישראלים קשה לוותר על הנוחות של האוטו. ישראלי שרואה שההסעה מורידה אותו אפילו במרחק הליכה של חמש דקות כבר יוותר על השירות".

החניון השומם בתל ברוך, הבוקר (ניצן כרמלי)

וככה זה עובד: נהג המבקש לחנות בחניון משלם כ-15 שקלים לכל היום, כשההסעה מהחניון היא בחינם. שני הקווים שיוצאים מתל ברוך נוסעים בשני מסלולים: הראשון מגיע למרכז העיר תל אביב, רחוב פרישמן, שדרות רוטשילד ורחוב אלנבי.

הקו השני נוסע לאזור מתחם הבורסה ברמת גן, שכונת נחלת יצחק, דרך השלום ורחוב יצחק שדה. יש לזכור שההסעות הללו אינן עוצרות בשום נקודה בדרך, רק בתחנות הספורות והקבועות מראש במרכזי הערים. זאת, כדי שהנוסעים לא ינצלו לרעה את השירות שניתן להם.