עצרות לזכר שירה: "כלום לא השתנה"

מאות בני אדם השתתפו בטקסים ספונטניים בעקבות מותה של שירה בנקי בת ה-16 שנדקרה במצעד הגאווה. בעצרת בירושלים ביצעה הזמרת קורין אלאל את "שיר לשירה" לבקשת המשפחה. צעירה שנפצעה בברנוער השתתפה באירוע בת"א: "מדובר בטרור ובשנאה לכל דבר"

 מאות בני אדם התאספו הערב (ראשון) בכיכר ציון בירושלים ובגן מאיר בתל אביב לטקסים ספונטניים לזכרה של שירה בנקי, הנערה בת ה-16 שנדקרה במצעד הגאווה בירושלים ומתה היום מפצעיה בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפיגוע במצעד הגאווה רק ממחיש ששום דבר לא השתנה", אמרה לחדשות 2 Online אנה שילנסקי, חברתה של ליז טרובישי ז"ל שנרצחה בירי בברנוער בתל אביב לפני 6 שנים והשתתפה הערב באירוע הזיכרון בתל אביב. "זה זורק אותי אחורה למה שקרה בברנוער, שתיהן בנות אותו גיל ומתו בגלל שהביעו תמיכה בחבר בקהילה הגאה".

נרות זיכרון בתל אביב (ניצן כרמלי, חדשות 2)

"אחרי הפיגוע בברנוער חשבנו שדברים ישתנו אבל זה לא קרה", הוסיפה שילנסקי, שנפצעה בעצמה בירי שטרם פוענח. "שירה וליז נרצחו בפיגוע טרור, מדובר בטרור לכל דבר ובשנאה לכל דבר. הנפגעים בפיגועים האלה נשארים לבד אחרי שכל גלי התמיכה דועכים. המדינה לא מכירה בנו כנפגעי פעולות איבה למרות שאחרי הברנוער הובטח שזה יקרה״.

"עם ישראל כולו מתאבל". שירה בנקי

"שירה נרצחה בגלל קיצוניות"

בירושלים הדליקו מאות הצעירים שהגיעו לכיכר נרות לזכרה של בנקי. הזמרת קורין אלאל שרה בעצרת את "שיר לשירה", לבקשת בני המשפחה. במהלך העצרת הוקרנו דברי הספד ששלח ראש הממשלה נתניהו. "עם ישראל כולו מתאבל על פטירתה של שירה", אמר. "היא הייתה נערה אמיצה שנרצחה בידי בן עוולה מכיוון שתמכה ברעיון פשוט: שכל אחד ואחת זכאים לחיות את חייהם בדרכם, בכבוד ובביטחון. לא נאפשר לרוצח ולחבריו להשית שנאה ואלימות בקרבנו".

הדקירה במצעד הגאווה

שר החינוך נפתלי בנט הגיע הערב לתיכון ליד האוניברסיטה (ליד"ה) בירושלים, שבו למדה שירה, כדי לתמוך בתלמידים ובמורים שנמצאים במקום. "שירה נרצחה בגלל קיצוניות שהרימה ראש, בגלל אנשים שחושבים שכל האמת אצלם, בגלל שאנו לא יודעים לקבל את האחר", אמר בנט לנוכחים.

"תלמידי ישראל צריכים קודם כל לדעת: אל תפחדו להיות מי שאתם ומה שאתם וגם אל תפחדו לדבר על הרגשות שלכם עם צוותי המורים", הוסיף. בשבוע הקרוב ילוו צוותים חינוכיים ופסיכולוגיים של משרד החינוך את חבריה של שירה לספסל הלימודים.