"שירה נרצחה בגלל רשעות ורשלנות"

בבית החולים הדסה עין כרם מתה מפצעיה שירה בנקי, בת ה-16 שנדקרה ע"י ישי שליסל במצעד הגאווה בירושלים. משפחתה של שירה: "מייחלים לפחות שנאה ויותר סובלנות". ראש הממשלה נתניהו ספד לשירה: "נרצחה מכיוון שתמכה באומץ בעיקרון לפיו כל אחד זכאי לחיות את חייו בכבוד ובביטחון"

שירה בנקי

בני משפחתה של שירה בנקי, בת ה-16 שמתה היום (ראשון) מפצעיה לאחר שנדקרה על ידי ישי שליסל במצעד הגאווה בירושלים, פרסמו הודעה ובה הם מתייחסים בין היתר לנסיבות שהובילו למות בתם. "ללא כל תכלית ובשל רשעות, טיפשות ורשלנות קופד פתיל חייה של הפרח המקסים שלנו", מסרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שירה שלנו המקסימה נרצחה רק בשל העובדה שהייתה נערה בת 16 שמחה, מלאת חיים ואהבה שבאה לתמוך בזכותם של חבריה וכל אדם לחיות לפי דרכם", נמסר מהמשפחה. "המשפחה מייחלת לקצת פחות שנאה והרבה יותר סובלנות".

משפחתה של שירה החליטה לתרום את איבריה ומהמרכז הלאומי להשתלות נמסר כי "לשני הוריה של שירה אורי ומיקה יש כרטיס אדי. "הסכמנו לתרום את איבריה של שירה בלב שלם על מנת להציל חיים".

הדקירה במצעד הגאווה

ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, הורה על הקמת ועדה לבדיקת אירועי מצעד הגאווה בירושלים, לאחר טענות רבות על מחדל משטרתי. ישי שליסל, שדקר 6 בני אדם במצעד, השתחרר שלושה שבועות בלבד קודם לכן מבית הסוהר לאחר שריצה 10 שנות מאסר בעקבות דקירה במצעד הגאווה שהתקיים בעיר ב-2005.

היום נפגש סאו עם יו"ר ועדת הבדיקה, ניצב בדימוס ישראל יצחק. בין היתר תבדוק הוועדה את איסוף המודיעין לקראת המצעד ואת העברת המידע בדבר שחרורו הצפוי של שליסל. ב-16.8 תגיש הוועדה את מסקנותיה, כולל מסקנות אישיות ואף תמליץ על צעדים מערכתיים.

ההשתלטות על שליסל (רויטרס)

"יום שחור לישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח לפנות ערב את תנחומיו למשפחתה של שירה. "שירה נרצחה מכיוון שתמכה באומץ בעיקרון לפיו כל אחד ואחת זכאים לחיות את חייהם בכבוד ובביטחון", אמר נתניהו. "לא נאפשר לרוצח הנתעב לערער על הערכים היסודיים שעליהם מושתתת החברה הישראלית. אנו מוקיעים בשאט נפש את הניסיון להשליט שנאה ואלימות בקרבנו".

"זהו יום שחור למדינת ישראל", הוסיף שר החינוך נפתלי בנט, "יום שבו נרצחה תלמידת תיכון רק בשל דעותיה ועמדותיה בזמן שצעדה במצעד הזהות עם קהילת הלהט"ב. אין שום ערך בעולם ששווה מוות של ילדה בכללו ואין שום ערך בעולם שמותר להסית נגד האחר בעבורו".

"אני בוכה על שירה, קורבן נוסף של טרור יהודי", אמר יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. "היא תיכוניסטית, בגילם של ילדיי והכאב הוא נורא. לא נסבול אלימות, גזענות ולהט"בופוביה משום סוג".