מתה הנערה שנדקרה במצעד הגאווה

פשע השנאה הפך לרצח: שירה בנקי בת ה-16 שנפצעה אנושות מדקירותיו של ישי שליסל במצעד של קהילת הלהט"ב בירושלים ביום חמישי, מתה מפצעיה בביה"ח. משפחתה בחרה לתרום את איבריה: "דבר רע מאד קרה לילדה נפלאה"

שירה בנקי (פייסבוק)

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מתה היום (ראשון) מפצעיה שירה בנקי, הנערה בת ה-16 שנפצעה אנושות לאחר שנדקרה במצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי האחרון. בבית החולים שערי צדק בעיר עדיין מאושפז פצוע נוסף מהמצעד במצב קל-בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה פונתה שירה לבית החולים שערי צדק ולאחר שנותחה במהלך הלילה ומצבה יוצב במעט, היא הועברה למחלקה הנוירוכירורגית בהדסה, אך למרות מאמצים ממושכים, אחר הצהריים נאלצו הרופאים נאלצו לקבוע את מותה. משפחתה של שירה הסכימה לתרום את איבריה.

היום נפגש ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו עם ניצב בדימוס ישראל יצחק שמונה ליושב ראש ועדת הבדיקה לאירועי מצעד הגאווה בירושלים. הוועדה תגיש לסאו את מסקנותיה בתוך שבועיים, כולל מסקנות אישיות וצעדים מערכתיים.

הדקירה במצעד הגאווה

אגודת הלהט"ב פרסמה הודעה בעקבות מותה של בנקי בה נכתב: "השנאה רצחה נערה תמימה ששילמה מחיר של בורות והסתה. זהו לא מאבק של הקהילה הגאה, אלא מאבק של החברה הישראלית למיגור האלימות ופשעי השנאה".

"הרצח במצעד הגאווה ברחובה של ירושלים הוא מעשה נפשע ולא ניתן לו להשיג את מטרתו", אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. "אנו מאחלים תנחומים למשפחה וממשיכים לתמוך בקהילת בית הספר ובחבריה ללימודים". שר החינוך נפתלי בנט נפגש היום בלשכתו עם ארגונים הפועלים למען קהילת הלהט"ב בישראל. "שמעתי על ההתמודדות הקשה בה נתקלים ילדים ונוער והדברים חמורים ומדאיגים", אמר.

מועצת התלמידים והנוער הארצית פרסמה הודעה בעקבות מותה של שירה בנקי ובה היא מגנה גילויי אלימות וגזענות מכל סוג. "אנו קוראים לבני הנוער ולכלל החברה לקבל ולהכיל, לחבר בין שונים ולכבד את השונה והאחר".

ביום שישי האריך בית משפט השלום בירושלים ב-12 יום את מעצרו של הדוקר, ישי שליסל, שסירב לייצוג של הסנגוריה הציבורית והתעקש לייצג את עצמו בדיון. "אני לא מכיר בסמכות בית המשפט, הוא חלק ממנגנון הרשע ולא פועל על פי התורה הקדוש", אמר. השופטת קבעה כי אין צורך לשלוח את שליסל לבדיקה פסיכיאטרית. כמו כן, בדיקות שנערכו לו בעבר ולאחרונה העלו כי הוא כשיר לעמוד לדין.

ב-2005 דקר שליסל שלושה בני אדם במצעד הגאווה שהתקיים בירושלים. לפני שלושה שבועות השתחרר מבית הסוהר לאחר שסיים לרצות 10 שנות מאסר ולמרות הצהרות פומביות שלו בנוגע לכוונתו לפגוע בקיום המצעד, הוא הצליח להגיע עד ללב המצעד ברחוב קרן היסוד בירושלים ודקר שישה בני אדם.