מושב פונה, חשש מהתפשטות לבי"ח

צוותי כיבוי רבים בסיוע מטוסים מנסים להשתלט על הדליקה הגדולה בהרי ירושלים. כמה בתים במושב אבן ספיר נשרפו והתושבים פונו. תושבי אורה הועמדו בכוננות פינוי. חשש שהאש תתפשט לבית החולים הדסה עין כרם

שריפת חורש גדולה פרצה בצהריים (ראשון) באזור אבן ספיר ועין כרם שבהרי ירושלים. עשרות צוותי כיבוי בסיוע 11 מטוסים מנסים להשתלט על האש. לולים במושב עלו באש ושלושה בתים נפגעו. אין שליטה על האש. מכיבוי אש נמסר כי כבאים הוקפצו ממחוזות סמוכים. כביש 1 נפתח לתנועת כל כלי הרכב לאחר שנחסם לתנועת כלי רכב כבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אדם אחד נפגע קל משאיפת עשן. צוותי מד"א המאבטחים את פעולות הכיבוי, פינו את הפצוע לבית חולים. בתוך כך, נמסר מהמשטרה כי בית החולים הדסה נמצא בסכנה להיכנס לקו האש.

המשרד להגנת הסביבה הזהיר מפני זיהום אוויר חמור כתוצאה מהשריפה באבן ספיר. במשרד מסבירים שבשל השריפה עלו באש מבנים בעלי גגות אסבסט, וקוראים לתושבי אבן ספיר, אורה, עמינדב, צור הדסה ותושבי השכונות הדרום מערביות בירושלים להסתגר בבתים, לסגור את פתחי האוורור ולהפעיל מזגנים מפוצלים בלבד. גם מבקרי בית החולים הדסה נדרשים לנהוג באופן דומה.

אבן ספיר, היום (כיבוי אש)

בשל השריפה, נמסר מאגף התנועה, נחסם כביש מספר 1 מלטרון לכיוון ירושלים לכלי רכב כבדים בלבד, למשך כחצי שעה, ולאחר מכן נפתח לחלוטין. עם זאת, במשטרה אמרו כי יש להימנע מלהגיע לציר זה ולהעדיף את כביש 443. בנוסף, נחסמו לתנועה גם הכבישים 386 ו-395 בשני הכיוונים.

אבן ספיר, היום (כיבוי אש)

שושן, בעל צרכניית אבן ספיר, סיפר לחדשות 2 Online על שמתרחש: "רואים אש למטה. את גני הילדים כבר פינו. זה נמצא 100 מטרים מהמושב ומתקדם לכאן". חנה, גם היא תושבת אבן ספיר, העידה גם היא כי "כל היישוב עשן, זה נראה ומריח קרוב. יש כאן הרבה כוחות של מכבי אש ומסוקים באזור".

הלהבות משתוללות

שריפות נוספות פרצו בשכונת נווה יעקב בירושלים ובמחנה עופר. השריפה בנווה יעקב פרצה בשדה קוצים, ובשל כניסת העשן לדירות פונו 32 דירות מגורים בשכונה. כעבור זמן קצר נקראו התושבים לחזור לבתיהם. השריפה במחנה עופר סיכנה בונקר של אמצעי לחימה ולפיכך הוזנקו שני מטוסי כיבוי לאזור.

בתחילת החודש שעבר השתלטו 17 צוותי כיבוי על שריפת חורש סמוך לקיבוץ מעלה החמישה בהרי ירושלים. ארבעה מטוסי כיבוי הוזנקו על מנת להשתלט על הלהבות. קודם לכן פונו המתרחצים בבריכה ביישוב מחשש שהאש תתפשט לתוך שטח הקיבוץ, אולם לבסוף לא נשקפה סכנה לבתים. נבדק חשד להצתה.

בהכנת הידיעה השתתף עמית ולדמן