לקראת העבודות בתל אביב: זינוק במכירות האופניים החשמליים

מדרכות תל אביב העמוסות ממילא צפויות להפוך לעמוסות עוד יותר עם תחילת העבודות להקמת הרכבת הקלה. לקראת תחילת העבודות נרשם זינוק במכירות האופניים החשמליים, שצפויים לגדוש את רחובות העיר. "מרגישים עלייה חדשה בביקוש", מספר בעל חנות

הפתרון טמון באופניים החשמליים? (חדשות 2)

עבודות הרכבת הקלה שיחלו הערב (ראשון) בתל אביב צפויות להשפיע על העומס במדרכות העיר העמוסות גם כך. בעקבות עומסי התנועה הצפויים נרשם זינוק במכירות האופניים החשמליים. רבים מאלו המוכרחים לעבור במרכז העיר ובאזורים בהם ייערכו העבודות חוששים כי לא יוכלו לנסוע בדרך הקבועה באמצעות מכונית, ועל כן חלקם החלו להיערך בהתאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עבור רבים מאותם אנשים, הפתרון לבעיה טמון ברכישת אופניים חשמליים. יובל גינסברג, מנכ"ל "שיקו אופניים חשמליים" מספר כי "התל אביבים לא מחכים לתחילת העבודות. כבר כחודש יש התעוררות בחנויות האופניים ונדמה שרבים הבינו שהם חייבים להסתדר לבד ולא לבנות על תחבורה ציבורית בזמן הקרוב. ניכרת עלייה בקניה של זוגות אופניים וגם בהתעניינות".ומה עם האכיפה? גינסברג מציין כי "יש רגולציה טובה שחשוב שתיאכף. כשהיא נעשית כחוק, הנסיעה באופניים חשמליים היא פתרון מצוין וזול לכל מי שצריך לנסוע ברחבי גוש דן".

מנכ"ל רשת האופניים החשמליים "ZOOMY", ניר לאור אומר כי "התל אביבים ישבו על הגדר ממש עד הרגע האחרון, אך בימים האחרונים מורגשת עלייה חדה בביקושים לאופניים חשמליים". לאור אומר כי החשש של הולכי הרגל מכלי התחבורה האלטרנטיבי מובן לו, אך לטענתו, לא קיימת התייחסות מערכתית הולמת לנושא חינוך הרוכבים באמצעות הסברה.

רכב במקום אופניים

יוטב קוסטיקה מתל אביב קנה השבוע שני זוגות של אופניים חשמליים, עבורו ועבור אחיו. קוסטיקה יודע שבשנים הקרובות יהיה קשה מאוד לנוע בגוש דן. "בבעלותנו היו שני רכבים, לי ולאשתי, אבל בעקבות העבודות מכרנו רכב אחד מתוך ההנחה שהאופניים יעשו את העבודה". קוסטיקה מבהיר כי גם שיקול כלכלי עמד מאחורי ההחלטה לעבור לאופניים חשמליים, אולם השיקול המרכזי שהכריע את הכף היו העבודות לבניית הרכבת הקלה.

"המכירות כמעט הכפילו את עצמן בחודש האחרון", מספר יותם סלינגרה, בעל חברת "גרינבייק". "באים אליי לקוחות שגרים או עובדים באזור ומבקשים זוג שיסייע להם לצלוח את הפקקים באזור. רבים מתכננים לחנות מחוץ לעיר ואז לשלוף את האופניים ולהיכנס לעיר כשהם רכובים על אופניים חשמליים". ויש גם חנות אחת בה לא דווח על עלייה בהיקף המכירות. "תן להם יום-יומיים לחוש את הפקקים והם יגיעו", אומר המוכר בחנות.

עם העלייה במכירות האופניים החשמליים גובר גם החשש מפגיעות כתוצאה מנסיעה פרועה על מדרכות. מנכ"ל עמותת אור ירוק שמואל אבואב אומר כי "הקמת הרכבת הקלה היא מעשה מבורך, אך העבודות להקמתה עשויות להגדיל את מספר הרוכבים על אופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים, ותוך כדי כך גם לגרום לעלייה במספר הנפגעים בתאונות דרכים בקרב הולכי הרגל וגם הרוכבים עצמם".

"חשוב שהמשטרה תגביר את האכיפה כדי לצמצם את מספר הנפגעים וליצור סביבת הליכה בטוחה יותר על גבי המדרכות עבור התושבים", מסכם אבוהב.