בתל אביב חופרים, בירושלים שבתו

הפתעה לא נעימה לנוסעי הרכבת הקלה בבירה: עובדי הרכבת הודיעו על השבתה, במחאה על שכרם ועל התכנית לקיצור זמני ההמתנה. זמן קצר לאחר מכן שבו חודשה הפעילות. בהנהלה זעמו: "זו התנהגות בריונית שפוגעת בשגרת החיים בעיר על גבו של הציבור"

השבתה פתאומית (פלאש 90)

דווקא ביום שבו מתחילות העבודות על הרכבת הקלה בתל אביב, זו שבירושלים הפסיקה לעבוד: ועד עובדי הרכבת הודיע הבוקר (ראשון), ללא אזהרה מוקדמת, על השבתת תנועת הרכבות. ההחלטה התקבלה בשיתוף פעולה עם ההסתדרות, על רקע המחלוקות בין העובדים להנהלה סביב שכרם וסביב לוח הנסיעות החדש - ובו מובטחת רכבת בכל שש דקות בשעות העומס. שעות ספורות לאחר מכן חידשו העובדים את הפעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גולשים דיווחו לחדשות 2 Online כי ההודעה על הביטול תפסה אותם בהפתעה: אורן, תושב ירושלים, אמר כי "הנהגים החליטו לשבות - כרגע הודיעו על זה בכריזה" וציין כי הלוח האלקטרוני התריע מפני "הפרעה בהמשך היום".

משרד התחבורה הודיע כי הוא פועל לתגבור שירות האוטובוסים בעיר: מסלולי קווי האוטובוס 20, 21, 24 ו-27 מוארך עד לתחנה המרכזית, ואוטובוסים קצרים יוחלפו במפרקיות ("אוטובוס כפול"). פקחים של חברת סיטיפס (מפעילת הרכבת הקלה) ואגד יסייעו בהכוונת הנוסעים לתחנות.

הרכבת הקלה לא תגיע ליעדה הבוקר (יוסי זילברמן, חדשות 2)

בהנהלה מאשימים: הפכו את הנוסעים לבני ערובה

מהנהלת הרכבת הקלה נמסר: "זוהי התנהגות בריונית שנעשית מסיבות טקטיות בלבד ופוגעת משמעותית בשגרת החיים בעיר על גבו של הציבור. בכוונתנו לפעול בכלל האמצעים העומדים לרשותנו לרבות פניה לקבלת צו מניעה שתחייב אותם לשוב לעבודתם ופנייה למשטרת ישראל".

ברכבת הדגישו כי "העיתוי אינו מקרי" ונובע מהתכנית לקיצור זמני ההמתנה - שהייתה אמורה להתחיל היום. "לצערנו, ועד הנהגים וההסתדרות מנצלים מועד זה באופן ציני, על גבם של הנוסעים תוך נקיטה בטקטיקה של השבתה ואיומים".

"בתקופה האחרונה הנהלת הרכבת וועד הנהגים מנהלים מו"מ קיבוצי במסגרתו ביקשו הנהגים הכפלה של שכרם וזאת על אף ששכרם הנוכחי והתנאים הנוספים שלהם, גבוהים מהמקובל בתחום. לא יתכן שוועד הנהגים וההסתדרות יגרמו להשבתת עיר שלמה וייקחו כבני ערובה ציבור של 140,000 נוסעים ביום. לא יכול להיות שוועד הנהגים יהיה זה שיקבע בבריונות מאוסה איך ומתי הרכבת נוסעת", תקפו בהנהלה.