קרוב התינוק שנרצח: "מה עלי עשה?"

פיגוע הטרור בכפר הפלסטיני דומא ואירוע הדקירה במצעד הגאווה מוציאים אלפים לשורה של הפגנות מחאה נגד האלימות וההסתה. ראש השב"כ לשעבר גילון: "אין הבדל בין ה-KKK לשורפי התינוק"

אחרי יומיים של פיגועים ופשעי נשאה, שבהם נשרפה משפחה פלסטינית בכפר דומא שבשומרון ושישה נפצעו מדקירות במצעד הגאווה, הערב (מוצ"ש) הגיעה השעה של המחאה וההזדהות, כשאלפים יצאו לרחובות לעצרות ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיכר רבין בתל אביב התקיימה העצרת תחת הכותרת "די לאלימות ודי להסתה". בין הנואמים היה נאסר דוואבשה, דודו של עלי, התינוק שנרצח למוות, על פי החשד בידי יהודים. דוואבשה ביקש לפנות בדבריו לראש הממשלה נתניהו, אך התקשה לעצור את הדמעות.

"אני אומר לך נתניהו, מה עלי עשה? מה הוא עשה לצה"ל? ומה הוא עשה למתנחלים?", אמר קרוב המשפחה בקול חנוק. "הוא חף מפשע, עלי הוא שאהיד". הוא ביקש להודות לכל מי שעמד לצידה של המשפחה בשעתה הקשה והביע תקווה שלא יהיו עוד קורבנות.

"כולם הופתעו כשבקבוק תבערה נזרק לעבר הבית, החומר היה כל כך דליק שלא נשאר מהבית כלום, הבית נשרף. באותו רגע, אח שלי יצא פצוע עם אשתו, לקח את בנו בן ה-4 מחוץ לבית". לדבריו, למרות הכוויות הקשות הם חשבו רק על עלי בן השנה וחצי שאותו הם נשאו בשמיכות.

דוואבשה סיפר על חיי המשפחה של המשפחה, שלדבריו חיה בשלום מאז ומעולם. הוא ביקש מצה"ל וממערכת הביטחון להפעיל על מנת להשיב את הביטחון לתושבי הכפרים באזור. "אנחנו מבקשים שיעמידו לדין את מי שעשה זה".

"אנחנו מבקשים ומאחלים שזה יהיה הסוף של הסבל של העם שלנו", סיכם הדוד את דבריו. "לפני עלי היה גם מוחמד אבו ח'דיר, ועכשיו עלי, ואנחנו לא יודעים מי הבא בתור, אנחנו רוצים שהשריפות יגמרו".