מטייל ישראלי נעדר בטרק גיאורגיה

משלחת חילוץ של חברת הראל מבצעת סריקות בשטח אחר דור כהן, מטייל בן 23, שעקבותיו אבדו במהלך טרק בהרי גיאורגיה. אחיו יצא לסייע בחיפושים, משרד החוץ והמשטרה המקומים פועלים לאיתורו

דור כהן, ארכיון (באדיבות המשפחה)

דור כהן, אזרח ישראלי בן 23 מירושלים, נעדר מזה ארבעה ימים בגיאורגיה לאחר שעקבותיו אבדו במהלך טרק בהרי המדינה. צוותי חילוץ של חברת הראל הוזעקו על מנת לסייע בחיפושים ואביו הביע בשיחה עם חדשות 2 Online דאגה רבה לשלומו. "אנחנו חוששים, מקווים שיימצא במהרה", סיפר האב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן, קצין צה"ל שיצא לטיול בשבוע שעבר, נפגש עם חבר ילדות והשניים יצאו לטרק שאמור היה להימשך כארבעה עד חמישה ימים. ביום השני של הטיול הם הגיעו לנקודה שבה לא ידעו לאן לפנות ולכן החליטו להתפצל. הם קבעו שייצרו קשר זה עם זה לאחר כ-10 קילומטרים, אך הקשר עם דור פסק.

לאחר שזמן נוסף חלף והחששות גברו, החליט חברו של דור, יונתן, לפנות לקונסול ישראל באזור. הקונסול מיהר לערב את כוחות המשטרה המקומיים ובהמשך גם חברת הביטוח הראל שלחה צוותים מוסקים על מנת לסרוק את השטח. עד כה לא נמצא כל רמז באשר למקום הימצאו.

יהודה, אביו של דור סיפר לחדשות 2 Online על החשש הכבד לחייו. "הוא נפגש עם החבר שלו, הם נפגשו לעשות טרק ההרים. הם מצויידים בכל האמצעים הדרושים לטיול מסוג זה, כולל מפות. אנחנו דואגים לו מאוד". לדור שתי אחיות ואח, שכבר יצא לגיאורגיה על מנת לסייע בחיפושים.

אנשי צוות החיפוש סיפרו לחדשות 2 Online שדור ויונתן טיילו בחבל סוואנטי בהרי הקווקז, אך בחרו לערוך את הטרק בחלקו התחתון והפחות מתוייר. "אנחנו מפעילים את כל באמצעים העומדים ברשותנו על מנת למצוא את דור במהירות האפשרית", סיפרו. הם ציינו כי לא מדובר באזור המועד לפורענות למעשים פליליים נגד המטיילים.