בכירי הרשות בשיבא: "לחקור את הפיגוע בזירה בינלאומית"

מצבם של בני משפחת דוואבשה שנפגעו בפיגוע הטרור בכפר דומא מוסיף להיות קשה. היום ביקרו אותם בכירי הרשות הפלסטינית, שקראו להקים ועדת חקירה בינלאומית. "כבר התחלו לפעול בנושא", אמרו הנציגים

בכירי הרשות הפלסטינית הגיעו היום (שבת) לבית החולים שיבא בתל אביב, שם מאושפזים במצב קשה מאוד בני משפחת דוואבשה, שביתם הוצת בכפר הפלסטיני דומא, בפעולת טרור שבוצעה על פי החשד על ידי יהודים, וגבתה את חייו של פעוט בן שנה וחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראש המשלחת הפלסטינית עמד סאיב עריקאת, ראש המודיעין מאג'ד פארג' ושר הבריאות ג'וואד עוואד. הם ביקרו את אחמד בן ה-4 שמצבו מוסיף להיות קשה והוא סובל מאחוז ניכר של כוויות בגופו. "האחריות לפשע הזה היא על ישראל", אמר עריקאת במהלך הביקור.

בכירי הרשות בבית החולים, היום (התקשורת הפלסטינית)

לדברי עריקאת, הוא סיכם עם נציגים ירדנים על מנת לפעול במועצת הביטחון של האו"ם להקמת ועדת חקירה בינלאומית לפיגוע. הוא הוסיף כי ההנהגה הפלסטינית תפעל בשני מישורים - מול אמנת ז'נבה ומול בית הדין לפשעים בינלאומיים. "הפעילות שלנו בנושא כבר החלה", טען הבכיר הפלסטיני.

בבית החולים מאושפזת גם אם המשפחה ריהאם שמצבה מוגדר קשה מאוד והיא נאבקת על חייה. האב סאעד מאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע, וגם מצבו מוסיף להיות קשה. שר הבריאות הפלסטיני קיבל סקירה באשר למצבם, ולדבריו קיבל הנחייה מראש הרשות לסייע ככל הניתן, ואם יידרש אף להעבירם לבית חולים בחו"ל.

בתדרוך שהתקיים היום בבית החולים, אמר פרופ' יוסי חייק, ממלא מקום מנהל המחלק לכירורגיה פלסטית כי "המצב של הילד יציב, אבל צפוי קרב על חייו. לפי הספרות עבור כל אחוז כווייה שוכבים כ-3 ימים ולכן מדובר באשפוז של כחצי שנה. בינתיים הוא צריך לשרוד את הזמן הזה של האשפוז
ואני מקווה שנצליח לעזור לו בכך". הוא הדגיש כי מצבה של האם קשה אף יותר ומוגדר אנוש.

זירת הפיגוע, דומא (חדשות 2)

פיגוע הטרור גבה את חייו של הבן הצעיר במשפחה, עלי בן השנה וחצי. אתמול ביקר את בני המשפחה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהביע זעזוע מהמקרה והבהיר כי ישראל תפעל בנחרצות על מנת למצוא את הרוצחים.

"אני מזועזע מהמעשה הנפשע והנורא הזה, מדובר בפיגוע טרור לכל דבר", אמר נתניהו במהלך ביקורו בבית החולים. "מדינת ישראל נוקטת יד קשה נגד הטרור ולא משנה מי הם מבצעיו. הנחיתי את כוחות הביטחון לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו ללכוד את הרוצחים ולהביאם בהקדם לדין".