הרב הראשי של ירושלים ביקר את פצועי המצעד

ביום שלאחר אירוע הדקירה במצעד הגאווה בבירה, ביקר הרב הראשי של ירושלים אריה שטרן את הפצועים בבית החולים. "אני מייצג ציבור דתי ורבנים - וכולם מזועזעים", אמר הרב. "יהדות ושפיכות דמים לא הולכים ביחד"

רב העיר ירושלים אריה שטרן הגיע היום (שישי) לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים וביקר את הפצועים מאירוע הדקירה במצעד הגאווה שנערך אתמול בעיר. "זה יום לתפילה לשלומם של הפצועים, המחלוקות ימתינו", אמר הרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שטרן הוא למעשה הרב הראשון שהגיע לבקר את הפצועים מהמצעד. במהלך שיחותיו, הרב גינה את מעשה הדקירה שבוצע אמש והתנער ממעשיו של הדוקר שליסל. "אני רוצה לבטא את הזעזוע העמוק שלי", אמר הרב. "אני מייצג ציבור דתי ורבנים בעיקר וכולם מזועזעים מהדבר שקרה אתמול, מפני שיהדות ושפיכות דמים לא הולכים ביחד. זה דבר שלא מסתדר בכלל ולא יכול להיות".

"מי שביצע את המעשה הנפשע הזה הוא פושע לכל דבר ועניין", הוסיף הרב. "מדובר בעשב שוטה שמכפיש מגזר שלם. חילוקי דעות ומחלוקות הם עניין לגיטימי שבשגרה וימשיכו להיות עניין כזה, אך אל לאיש להרים יד על רעהו״.

לדברי הרב, הקהילה הדתית לא סובלת מעשים אלימים מהסוג שנראה אתמול בירושלים. יחד עם זאת,
הרב הסביר כי הוא אינו מעוניין לעסוק בשאלה ההלכתית בדבר נישואים חד מיניים וזכויות הקהילה הגאה: ״כרגע באתי להתפלל למען החלמת הפצועים וכל הנושאים האחרים יחכו קצת״.