בקבוק תבערה הושלך לעבר תומכי ישי; לא היו נפגעים

עצרת שהתקיימה אמש מול ביתו של יו"ר מפלגת יחד, אלי ישי, אליה הגיעו מאות תומכים - הסתיימה עם השלכת בקבוק תבערה לעבר הנוכחים. הבקבוק התפוצץ והתלקח, לא היו נפגעים במקום. במשטרת ירושלים פתחו בחקירה מאומצת לאיתור מבצע המעשה

הבקבוק שהושלך לאחר שהתלקח, הערב (חדשות 2)

עצרת התמיכה הסתיימה בהשלכת בקבוק תבערה: עצרת שהתקיימה אמש (שלישי) בשכונת הר נוף בירושלים מול ביתו של חבר הכנסת ויו"ר מפלגת "יחד" אלי ישי, הסתיימה לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר מאות המשתתפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבקבוק הושלך מחלון אחד הבתים הסמוכים לעבר המתכנסים שהגיעו כדי להביע תמיכה בישי ובמפלגתו, שהיו על סף כניסה לכנסת - אך לא עברו לבסוף את אחוז החסימה. הבקבוק התנפץ והתלקח, אך למרבה המזל לא גרם לנפגעים או לנזק.

במשטרת ירושלים מתייחסים לאירוע בחומרה והחליטו לרכז מאמץ מיוחד על מנת לאתר את מבצע המעשה. בשלב זה לא ברור האם האחראים להשלכת הבקבוק קשורים באופן זה או אחר למפלגת ש"ס, אותה עזב ישי בסערה שהמשיכה ללוות את שני המחנותבמהלך מערכת הבחירות האחרונה.

"גנבו לנו מנדטים, הדמוקרטיה נעלמה"

במהלך עצרת התמיכה מסר ישי לתומכיו: "אני אוהב אתכם, את כולם. את הפעילים, את ראשי המטות, וכל מצביעי יחד ועם ישראל. אני מודיע שאת המהפכה הזאת לא נעצור. אני כל כך מתחזק ומתעודד ממכם, האמונה שלכם בדרך שלנו מחזקת ומעודדת מאד".

תומכי ישי בעצרת מול ביתו, הערב (חדשות 2)

ישי שב וטען כי זויפו קולות בבחירות, מה שמנע ממפלגתו להיכנס לכנסת, כך לטענתו. "ידענו שזה יקרה, תיארנו לעצמנו והתכוננו לכל מיני תרגילים של פסילת קולות, הלכנו בדרך האמת, אולם לא פגענו באחרים לא באלימות פיזית ולא באלימות מילולית. אבל אנחנו את האמת נגיד, עשו כאן גניבת בחירות, הדמוקרטיה כאן נעלמה", אמר ישי.

"הם רדפו ופגעו במרן ראש הישיבה, רדפו ופגעו בכל רבני המפלגה ותומכיה, כל מצביע ומצביע נפגע, אבל אני מודיע שאף אחד לא יעצור אותנו, אנחנו נמשיך ונבנה את התנועה בכל הכח , אנשים קרועים ועצובים. גנבו לנו את הבחירות והכאב ענק כי לא הפסדנו בדמוקרטיה אלה בגניבה. המנדטים האלה חסרים לעולם התורה ולשכבות החלשות. מי ייתן את הדין על גזילת המנדטים האלו?".

בהודעה שפרסמה מפלגת יחד נמסר כי "המפלגה רואה בחומרה את זריקת בקבוקי התבערה לעבר המשתתפים שהגיעו למפגן התמיכה. מדובר בעבריינים שפלים, שמסתבר כי אינם בוחלים בשום אמצעי". "במשך חודשים ארוכים יו"ר המפלגה ישי ופעילי המפלגה מותקפים, מושמצים ומאוימים. ביום הבחירות פגעו אותם עבריינים בטוהר הבחירות והצליחו להביא לפסילת אלפי קולות שמנעו את כניסת המפלגה לכנסת" הוסיפו במפלגה.

"לתומנו חשבנו כי זהו הקו האדום בפעילות עבריינית, אך למרבה הצער התברר כי אין לגורמים אלה מניעה גם לגרום לשפיכות דמים ואף גרוע מכך" סיכמו. יוני שטבון, שהוצב במקום השני ברשימת יחד כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מי שמסוגל לנסות לגרום להרג של אנשים, לזייף, לרמות ולהפעיל מנגנון שלם רמאויות בקלפיות - זה קטן עליו. אני קורא למשטרה ולבית המשפט להתערב בבחירות, אנחנו לא מוותרים".