הריאיון, המכתב והשחרור. המחדל

ישי שליסל דקר 6 במצעד הגאווה בי-ם, עשור אחרי שדקר 3 באותו אירוע. אחרי שהשתחרר הוא פיזר רמזים על העתיד לבוא. "צריך לעשות משהו קיצוני", טען בריאיון. במכתב ציין: "למסור נפשנו". איפה הייתה המשטרה?

במשטרת ירושלים ממשיכים גם הלילה (חמישי) לחקור כיצד הצליח ישי שליסל לעבור את אלפי השוטרים שנפרסו לאורך מסלול מצעד הגאווה, לשלוף סכין ולדקור באכזריות שישה צועדים - עשור בלבד לאחר שדקר שלושה צעירים במצעד ב-2005.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הערב הופנתה ביקורת נוקבת על התנהלות המשטרה, במיוחד לאור הצהרותיו הפומביות של שליסל, שסיפר בגלוי על כוונותיו לפגוע במצעד. בריאיון שהעניק לכלי התקשורת החרדי "נייעס" רק לפני שבועות בודדים, סיפר שליסל על מטרתו. "המטרה היא לעצור את המצעד הזה", אמר הדוקר. "אם אחד רוצה לקיים אותו, צריך לעשות משהו קיצוני".

הם רוצים להמשיך ולטמא את עם ישראל, להגדיל את חילול השם", אמר שליסל בהתייחסו לקהילת הלהט"ב. "הם רוצים לעשות את המצעד הארצי והעולמי בירושלים, שמאות אלפים רחמנא לצלן יגיעו. זה חילול השם שאין כדוגמתו".

"חובה לכל יהודי למסור את נפשו"

בהמשך הריאיון הבהיר שליסל כי לא קיבל זימונים מאנשי המשטרה לקראת שחרורו בכדי לשמוע ממנו על תכניותיו העתידיות. יחד עם זאת ציין: "במהלך המאסר לקראת הסוף, הגיעו כל מיני אסירים שלדעתי עבדו עם המודיעין ועם השב"כ לרחרח בנוגע לתכניות שלי". כשנשאל לגבי תכניות אפשריות בהמשך, טען: "אין לי תכניות מי יודע מה, אני רוצה להמשיך בחיי".

זמן קצר לאחר מכן, פרסם שליסל מכתב בקרב חוגים חרדיים, בו כתב מהן דעותיו על המצעד הגאה בירושלים. "חובה לכל יהודי למסור נפשו למכות ולמאסר ויחד לעצור ולבטל את חילול השם הגדול, למען קדושת שמו", הוא הצהיר. "אם נימנע מלמחות הם ירגישו חופשיים להגדיל את החרפה ולפרסמה בכל העולם".

המכתב שפרסם הדוקר

"בעוונותינו הרבים שוב רוצים הרשעים לעשות מצעד של תועבה דווקא בעיר של מלך מלכי המלכים", ציין שליסל במכתבו. "הם רוצים לטמא את מקדשו ולחלל את שם קודשו ביום חמישי י"ד בחודש אב אחר הצהריים".

ארב לצועדים, התנפל ונעצר

חמוש בסכין ארב הערב שליסל לצועדים ברחוב קרן היסוד בבירה. בשעת כושר הוא התפרץ למסלול הצעדה, התנפל על הצעירים והצעירות שצעדו בשם הסובלנות ודקר אותם באכזריות.

מיד לאחר הדקירה השתלטו השוטרים על שליסל. דקות ספורות אחר כך הבינו במשטרה כי מדובר באותו דוקר במצעד הגאווה שנערך בשנת 2005, ושוחרר מהכלא לפני שלושה שבועות בלבד.

שליסל תוקף במצעד

האירוע החל סמוך לשעה 18:45, אז התקבל במוקד מד"א דיווח על שישה בני אדם שנפצעו באירוע הדקירה. שניים מהם הוגדרו במצב קשה, בהם גם נערה בת 17. אדם נוסף נפצע בינוני ושלושה במצב קל. הפצועים פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בעיר.