תחת אבטחה כבדה: מצעד הגאווה בי-ם. שידור חי

מאות מחברי קהילת הלהט"ב לוקחים חלק במצעד המתקיים השנה בפעם ה-13 בבירה, תחת אבטחה כבדה. בקהילה מציינים עשור לאירוע הדקירה שהתרחש במהלך המצעד הירושלמי, במהלכו תקף צעיר חרדי שלושה צועדים. במקביל, ארגון להב"ה מקיים הפגנה נגד קיום המצעד: "סכנה לעם היהודי"

תחת אבטחה כבדה: מצעד הגאווה בי-ם יוצא לדרך (ארכיון) (פלאש 90 / יונתן סינדל)

ירושלים צועדת בגאווה: מאות מחברי קהילת הלהט"ב צפויים לקחת חלק במצעד הגאווה השנתי המתקיים בעיר, וצבעו את הבירה בשלל צבעי הקשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו השנה ה-13 שבה מתקיים מצעד הגאווה בירושלים, אחרי שעורר מתחים רבים בין המגזרים השונים בבירה ואף גרר שורה של תקריות אלימות. השנה מציינים עשור לאירוע הדקירה שבמהלכו תקף צעיר חרדי שלושה צועדים שהשתתפו בו. התוקף שוחרר רק לאחרונה לאחר שריצה עונש מאסר.  

השנה המצעד יצא מגן העצמאות בעיר והוא צפוי לעבור ברחובות אגרון וקרן היסוד - עד לגן הפעמון. בדומה למצעד שנערך בתל אביב, מארגני המצעד הירושלמי טענו כי במרכזו תעמוד הקהילה הטרנסג'נדרית.

כוחות שיטור רבים צפויים לפעול במהלך המצעד להסדרת התנועה באזור, וכן יאבטחו את הצועדים. "לצערנו התרגלנו כבר לתגבורי האבטחה, אבל אנחנו מבינים שזה הכרחי" הסבירה שרה מאיר-קלה, מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים המארגן את המצעד. "קיבלנו עשרות טלפונים מנערים ומבוגרים שחוששים להגיע למרות האבטחה".

מאיר-קלה ציינה כי אופיו של המצעד הירושלמי שונה ממקבילו התל אביבי. "מדובר באירוע מחאתי, עם אמירה מאוד חזקה", הסבירה. "ברור שלא מדובר באירוע שמתקיים למטרות כיף בלבד".

להב"ה: "אבא, איפה אמא?"

במקביל, פעילי ארגון הימין הקיצוני להב"ה צפויים להפגין מול תוואי המצעד. בהודעה שהופצה מטעם הארגון נטען כי פעיליו יחזיקו בשלטים עם תמונות ילדים שעליהם נכתב "אבא, איפה אמא?" ו"אמא, איפה אבא".

בנצי גופשטיין, העומד בראש הארגון הסביר את חשיבות ההפגנה: "הסכנה למשפחה היהודית באה לא רק מההתבוללות אלא גם מערעור הקדושה של חיי הנישואין". גופשטיין הוסיף כי "לא ייתכן שדבר שהוכרז בתורה כתועבה יהפך לגאווה ובוודאי שאין לזה מקום בלב ירושלים עיר הקודש".