צעיר לבנוני, חיילי צה"ל והתמונה שסחפה את הרשת

תמונה שפרסם צעיר ממוצא לבנוני בה הצטלם עם חיילי צה"ל עוררה תגובות נלהבות ברשת. הצעיר שגדל בשבדיה, ועבר לאחרונה לגור בישראל עם בן זוגו אמר לחדשות 2 כי "החלום של חברי הקהילה בלבנון - דמוקרטיה כמו בישראל"

התמונה שפרסם הצעיר סחפה את הרשת (פייסבוק)

צעיר ממוצא לבנוני שפרסם בפייסבוק תמונה בה הצטלם עם חיילי צה"ל, גרר תגובות נלהבות ברחבי הרשת. ביום שני האחרון פרסם פביאן מעמרי (27) את התמונה, אותה צילם במהלך ביקור בים המלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לתמונה צירף הצעיר, שנולד בשבדיה להורים מלבנון, כיתוב ארוך בו סיפר על המפגש. "בתור לבנוני, חששתי בתחילה למראה החיילים בעקבות כל הדברים הרעים אותם שמעתי על חיילי צה"ל שלא נהנים ממוניטין טוב במיוחד", כתב מעמרי. "צה"ל ידוע במדיניות של אפס סובלנות ומעשי זוועה להם הוא אחראי ברצועת עזה, ונוסף לכל זאת, לבנון וישראל הן מדינות אויבות".

מעמרי סיפר כי בתור אדם סקרן, החליט לפנות לחיילים ולפתוח בשיחה עמם. הצעיר סיפר כי עד מהרה התפתחה שיחה ידידותית בין הצדדים, במהלכה סיפר לחיילים כי הגיע לישראל בעקבות בן זוגו.

הפוסט שכתב מעמרי קיבל תוך זמן קצר אלפי תגובות נלהבות. סיפורו של הצעיר ממוצא לבנוני אומץ על ידי מספר ארגוני הסברה הפועלים למען ישראל ברחבי העולם והופץ בעמודי הרשתות החברתיות שלהם.

מסר לכולנו

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר מעמרי כי לא ציפה שהפרסום יעורר הדים רבים כל כך, ואמר כי עד לביקורו הראשון בישראל שמע בעיקר דברים שליליים עליה בתקשורת. "אני יודע גם על הדברים הטובים להם אחראית ישראל", אמר.

"הגעתי לראשונה לישראל כי שמעתי שזה המקום בו אתה יכול להיות עצמך", הוסיף. "כיוון שאני אוהב לקחת סיכונים, החלטתי לבקר כאן". מעמרי אף חזר לביקור נוסף בישראל, במהלכו הכיר את בן זוגו, ומאז השניים מתגוררים יחד בתל אביב.

על החיים בישראל הוא מספר: "החברה פתוחה ומקבלת אותנו, בניגוד ללבנון בה קיימת קהילה גדולה, המצויה במחתרת עקב מגבלות מצד הרשויות. לכן הלבנונים רוצים מאוד לבוא ולבקר בתל אביב. זה החלום של חברי הקהילה בלבנון - שתהיה דמוקרטיה כמו בישראל".

בשבדיה, המדינה בה גדל מעמרי, חברי הקהילה הגאה נהנים משוויון זכויות כמעט מלא, אולם הצעיר מציין כי קיימת מידה רבה של עוינות והומופוביה מצד החברה כלפי הקהילה. "נסו להימנע משיפוט רק על בסיס מה שאתם רואים או שומעים באמצעי התקשורת", סיכם. "לכל סיפור שני צדדים".