המבקרת קיבלה הטבת מס בניגוד לחוק?

מבקרת עיריית שדרות, מירי בן שושן, זוכת אות אבירת איכות השלטון, הצהירה בשנת 2014 שהיא תושבת העיר וזכתה להטבת מס של 48 אלף שקלים, לה זכאים תושבי עוטף עזה. ממידע שהגיע לחדשות 2 התברר שמבקרת העירייה לא התגוררה בשדרות במהלך כל שנת 2014, אלא בבאר שבע

לאחר שקיבלה את אות אבירת איכות השלטון בקטגוריית הרשות המבקרת, בזכות מאבקה למען טוהר המידות ביושר, נאלצת מירי בן שושן, מבקרת עיריית שדרות להגן על שמה הטוב. לפי תביעה שהוגשה ברשות המסים, בן שושן קיבלה הטבת מס במרמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן שושן החלה לעבוד כמבקרת עיריית שדרות לפני 9 שנים. בשנת 2014 הודיעה לעירייה שהיא עברה לגור בעיר שדרות, וזכתה להטבת מס משמעותית של 20%, לה זוכים תושבי עוטף עזה ששוויה יכול להגיע עד 48 אלף שקלים בשנה.

קבוצת תושבים בשדרות העלו את הטענה כי בן שושן נהנית מהטבת המס למרות שכלל אינה גרה באזור, אלא בבאר שבע. בכדי לאמת את החשש אחת התושבות חוקר פרטי אשר הגיש דוח מיוחד לפיו, בחודש מאי 2014 הגברת בן שושן נכנסה, יצאה ולנה בדירתה שבבעלותה בטאבו בעיר באר שבע במשך שבוע שלם.

בן שושן (חדשות 2)


בן שושן אינה מכחישה שקיבלה את הטבת המס הגדולה. לטענתה, בשנה שעברה היא אכן גרה בשדרות ועל כן קיבלה את ההטבה, אולם ממצאיו של החוקר הפרטי, מעלים תמונה שונה. לפיהם, בן שושן רק רכשה דירה בשדרות אך לא התגוררה בה במהלך כל שנת 2014.

החוקר התבסס על השוואת צריכת החשמל בין שתי כתובותיה של בן שושן בחודש מאי. בדיקת מונה החשמל העלתה כי בדירה בשדרות פעילות החשמל מזערית, לעומת המונה בבאר שבע שפעילותו הראתה על שגרת מגורים.

"יש פסיקה מאוד ברורה של בתי המשפט, שלפיה, כדי לקבל את ההטבה, צריך להתגורר בפועל בשדרות, ושמרכז החיים יהיה בשדרות", גורס עו"ד ליאור אייזנפלד ומוסיף "אנשים שקונים דירה בשדרות ומתגוררים במקום אחר אינם זכאים להטבה, זו מרמה".

עורכת דינה של מירי בן שושן, דנה קוסקאס כהן, מסרה בתגובה כי "מרשתי רכשה בשנת 2012 דירה בשדרות, ומשנת 2013 מתגוררת בדירה על כל המשתמע מכך. מרכז חייה התנהל בשדרות. למרשתי דירה נוספת בבאר שבע והיא פוקדת אותה לעיתים קרובות כדי לבקר ולסייע לבנה בן ה-20 שגר בדירה".

"הרדיפה האישית והפוליטית שמרשתי חווה מרגע כניסתה לתפקיד לא תמנע ממנה לבצע את עבודת הביקורת על הצד הטוב ביותר. כל ניסיון להכפיש את שמה הטוב תוך ניסיון ברור לפגוע במקום עבודתה ופרנסתה וכן להפחידה, לא יצלחו", סיכמה כהן.