הילד שנולד חירש והפך לזמר

העובדה שליאל סבאג בן ה-11 נולד ללא היכולת לשמוע לא עצרה אותו מלנסות להגשים את חלומו הגדול להיות זמר מפורסם. הליך רפואי מיוחד שעבר העניק לו יכולת לשמוע צלילים, אבל גם הרופאים לא האמינו שיצליח לשיר מבלי לזייף. בשבוע שעבר הוא הדהים את כולם כשעלה על הבמה בתחרות שירה בחו"ל

שירה היא הדבר האהוב ביותר על ליאל סבאג בן ה-11, וכבר שנתיים שהוא מגיע בקביעות לשיעורי פיתוח קול. אך זהו אינו תחביב בלבד - ליאל הוא חירש מלידה, והשליטה בתווים ובצלילים היא עדות לכישרון הנדיר שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשאני שר אני מרגיש כמו כל אחד אחר, זה לא קשה לי בכלל, פשוט צריך להקשיב לשיר לאט, לקלוט אות ואז להבין אותו", מספר ליאל. "אני מקשיב לשיר פעמיים או שלוש ואז מתחיל לשיר", תיאר.

לפני כשבוע ייצג ליאל את ישראל בפסטיבל מוזיקה בינלאומי לילדים ומבוגרים שכמוהו נולדו חירשים ועברו הליך רפואי להשתלת שבלול - התקן רפואי שבעזרתו הוא מצליח לשמוע, כמעט כמו כולם. ליאל ביצע את השיר "בראשית עולם" שזיכה אותו בפרס הגדול.

הרופאים התקשו להאמין

"ליאל מקבל גירוי שמיעתי שעוקף את מערכת השמע, גלי הקול נכנסים מהאפרכסת למוח", מסבירה לילך, אמו של ליאל כיצד שומע בנה. "הוא שומע בצורה מכנית מוחלטת", הוסיפה.

מבחינת הרופאים במרכז הרפואי בני ציון בו טופל ליאל, מדובר בהצלחה גדולה שכן המטרה העיקרית של מושתלים היא להצליח ללמוד לדבר רגיל. " לשיר מדויק זה מאוד יוצא דופן", אמרה פרופ' מיכל לונץ', מנהלת מחלקת אף אוזן גרון במקום. "גם כשהוא מצליח לתקשר זה לא שמיעה כמו של אנשים רגילים זה אחרת", הוסיפה.