חפירות הרכבת הקלה: "כמו מבצע"

העבודות על הרכבת הקלה בתל אביב יחלו ביום ראשון הקרוב ובמשטרה מדגישים כי הם נערכים לעומסי תנועה ברחבי גוש דן ולפגיעה במרקם החיים. מנכ"ל נת"ע הוסיף: "יהיו הפרעות תנועה ועומסים, אבל אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים". בתדרוך לעיתונאים פירטו נציגי המשטרה ונת"ע על הצעדים שנקטו כדי להתמודד עם הקשיים הצפויים

"משטרת ישראל נערכת לשלושה איומים עיקריים לקראת תחילת העבודות על הרכבת הקלה - עומסי תנועה בגוש דן, השפעות בכבישים הבין-עירוניים ופגיעה במרקם החיים בגוש דן" - כך אמר היום (שני) סגן מפקד מחוז תל אביב יורם אוחיון בתדרוך לעיתונאים לקראת העבודות שיחלו ביום ראשון. "אנחנו מתכוננים לפרויקט כאל מבצע כמו שאנחנו נערכים לביקור האפיפיור או נשיא ארה"ב", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשאני אומר 'מרקם החיים', הכוונה היא לדברים כמו גישה לאמבולנס לכל בניין, חלוקת דואר, פינוי אשפה וכו'", הוסיף אוחיון. "אנחנו מקימים חדר בקרה, כאשר כל שעה תהיה הערכת מצב ועל פיה נחליט בזמן אמת כיצד מתקדמים הלאה. כמו כן, אנו צריכים גם להיערך למצבים כמו מרתונים, הפגנות, אירועי חירום והצלה ומלחמה".

מנכל נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) יהודה בר און הסביר כי חדר המצב יקלוט מידע שיתקבל ממשטרת ישראל, מחדרי המצב של נתיבי ישראל ונתיבי איילון, בקרת הרמזורים של עיריית תל אביב, אמצעי תצפית אוויריים, סיירים ורשויות מקומיות.

מסלול הרכבת הקלה (יח"צ)

"יהיו הפרעות תנועה ועומסים חריגים, אבל אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי לתת מענה הולם", הוסיף בר און. "כבר בשבוע הבא נפעיל ארבעה חניוני 'חנה וסע' שיכילו 3,500 מקומות חניה". בעל הרכב ישלם 15 שקלים ליום ויוכל לעלות על שאטל שייצא מדי 5 דקות מהחניונים לאזורי התעסוקה העיקריים. במקביל תתגבר רכבת ישראל את שירות הרכבות "ובהמשך יהיו עוד 220 אוטובוסים חדשים שיענו על הגידול בביקוש לתחבורה ציבורית".

השלב הראשון של העבודות יחל ביום ראשון עם עבודות הנדסה אזרחית ועם חפירת התחנות התת-קרקעיות. התחנה הראשונה שבה יחלו העבודות היא תחנת אלנבי. ביום ראשון הקרוב בשעה 22:00 ייסגרו הכבישים באזור ושבועיים לאחר מכן, ב-16.8, ייסגר צומת מעריב ויחלו העבודות להריסת גשר מעריב.